До порту Чорноморська силами пошуково-рятувальної служби доставлено 6 членів екіпажу суховантажу «HELT»


04.03.2022 09:05 477

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко повідомляє, що 3 березня до порту Чорноморська силами пошуково-рятувальної служби доставлено 6 членів екіпажу суховантажу «HELT», цивільного корабля, який належить прибалтійській компанії і ходив під прапором Панами. Суховантаж був затоплений внаслідок обстрілу з російського військового кораблю, який спершу перешкоджав проводити рятувальну операцію погрозами відкриття вогню. Пошуково-рятувальна операція завершена - врятовано 6 моряків.

«Це сталося сьогодні приблизно о 10 ранку у 14 мілях від Тендровської коси», - розповів врятований моряк Вадим Юрескул, житель Одеси.

«Заклику до спілкування чи якихось попереджень від російського військового корабля не надходило. Снаряд прилетів зі сторони моря. Від влученого в судно снаряду, воно потонуло за декілька хвилин», - розповів врятований моряк Віктор Цушко, який виявився мешканцем Чорноморську.

За їх словами вони встигли подати сигнал SOS. У рятувальних шлюпках та на плотах моряки протримались у морі близько чотирьох годин. Ввечері їх доставили у порт Чорноморська на рятувально-пошуковому катері. Зі слів моряків вони в нормі, тільки дуже змерзли. Всім шести врятованим чоловікам надана первинна медична допомога.

Нагадаємо, що з початку російського вторгнення в Україну, флот агресора обстріляв уже 5 цивільних суден, одне з яких повністю потопив, на іншому, з вантажем 600 т дизпалива кілька днів триває пожежа, яку не дають гасити загарбники. Крім того, у заручниках загарбників залишаються 3 цивільні судна, які не можуть рухатися через погрозу від росіян щодо застосування зброї.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік