До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника


17.05.2021 08:44 179

14 травня 2021 року Україна відзначає 150-ти річчя від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча і просвітителя – Василя Стефаника.

Василь Стефаник – автор понад сімдесяти новел, серед який «Камінний хрест», «Новина», «Кленові листки» та інші. Він увійшов у літературу, як неперевершений майстер соціально-психологічної новели.

«Стефаник – це митець Божої ласки. Він досконало володіє формою і має подиву гідний смак у доборі своїх творчих засобів. Він уміє найпростішими засобами справити якнайбільше враження»– писав про Василя Стефаника Іван Франко.

Чи не всі дослідники творчості Стефаника, починаючи від його сучасників – Лесі Українки та Івана Франка, вказували на надзвичайну художню майстерність письменника, уміння вкласти в мінімум слів максимум вражальності!

Щоб краще ознайомитися із творчим доробком Василя Стефаника публічні бібліотеки міста запропонували до уваги користувачів інформаційно-пізнавальні локації. Зокрема, в центральній міській бібліотеці ім. М.Горького підготовлено ювілейне досьє «Василь Стефаник – майстер новели». В бібліотеці-філії ім. Л.Українки –літературний портрет «Це митець з Божої ласки…», ав бібліотеці-філія ім. М.Кропивницького оформлено біографічну полицю «Експресія слова».

Він не любив порожніх слів, порожніх сюжетів і порожніх людей. Його лаконічна проза – наче запечена кров. Кожне Стефаникове слово вагоме, живе, сповнене буття, великого болю і великої ніжності. Слово «біль» дуже часто трапляється і в його творах, і в його листах. Все життя – не надто довге – 65 років – боліло його серце і за народ, і за рідний край. Його новели належить до вершин красного письменства і найкращих зразків європейського експресіонізму. Вони перекладені 20 мовами світу!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік