Для зменшення випадків допущення помилок при формуванні звіту з ЄСВ, слід пам’ятати


21.09.2016 12:13 178

З метою зменшення випадків допущення помилок при формуванні звітних документів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в розрізі застрахованих осіб, слід пам’ятати про:
1. Зв’язок між таблицями звітності (Таблиця 5 (Відомості про трудові відносини осіб); Таблиця 6 (Відомості про нарахований заробіток (дохід) застрахованих осіб); Таблиця 7 (Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства)) в частині періоду трудових відносин та, відповідно, що розрахунок кількості календарних днів, а також період дії підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (за їх наявності), безпосередньо повязані з періодом трудових відносин.
2. Зв’язок між таблицями звітності (Таблиця 5 (Відомості про трудові відносини осіб); Таблиця 6 (Відомості про нарахований заробіток (дохід) застрахованих осіб)) в частині визначення категорії особи в Таблиці 5 (від 1 до 6: 1-наймані працівники з трудовою книжкою; 2-наймані працівники (без трудової книжки) і т.д.) та коду категорії застрахованої особи в Таблиці 6 (від 1 до 49 в залежності від категорії особи: 1-найманий працівник на загальних підставах; 2-працюючий інвалід; 3-особа льотного складу і т.д.).
3. Зв'язок між кодом категорії застрахованої особи, базою нарахування єдиного внеску та розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в Таблиці 6.
4. На одну застраховану особу допускається декілька записів у таблиці 6, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат, у яких відрізняються бази нарахування єдиного внеску та розміри ставок єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (додаток 2 до Порядку), а також якщо нарахування здійснювалися за поточні та майбутні (відпускні, допомога по вагітності та пологах), за минулі (лікарняні, тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди, а також у зв’язку з донарахуванням суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати / доходу).
Марунченко Л.Д.- начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем
Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік