Деякі питання призначення житлової субсидії з травня 2021 року


30.06.2021 09:46 46

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 р. №505 “Деякі питання надання житлових субсидій”, яка застосовується з 1 травня 2021 року (далі — Постанова 505), внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 (зі змінами) (далі — Положення), а також встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернення громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалась у грошовій безготівковій формі;

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі, індивідуальні забудовники, внутрішньо переміщенні особи);

була призначена без врахування окремих осіб з числа зареєстрованих, які не проживають за місцем реєстрації.

При цьому, Постановою № 505 передбачено, що рішення про призначення житлової субсидії домогосподарствам без звернень громадян приймається на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів субсидії на відповідність вимогам підпунктів 1,2,4,8-10 пункту 14 Положення.

Оскільки субсидія на наступний період призначатиметься більшості домогосподарствам без звернень необхідно повідомити до 1 вересня 2021 року Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається з метою уникнення в подальшому повернення неправомірно нарахованих сум житлової субсидії:

- загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків;

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму);

внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок)

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень;

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Повідомлення наявності (відсутності) вищезазначених умов здійснюється шляхом надання нових форм заяви та декларації для призначення житлової субсидії, які можна надати особисто, поштою або в електронному вигляді.

Відповідно до пункту 90 Положеннягромадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги), створення об’єднання, тощо.

Консультації з питань призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються за номером телефону (04849) 2 25 95 та номером мобільного телефону (068) 385 30 75.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік