День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили в бібліотеках Білгорода-Дністровського


14.12.2020 16:07 179

Аварія, що сталася в квітні 1986 р. на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. 14 грудня 1986 р. на Чорнобильській АЕС завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС». Це визначено Указом Президентом України №945/2006 р. від 10 листопада 2006 р. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. В бібліотеках міста Білгорода-Дністровського вшанували пам’ять про ліквідаторів на ЧАЕС низкою бібліотечних заходів. Виставка – спомин «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять» - експонується в бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва, видеогодина – «Коли Земля здригнулася» проходила в Медіа – центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна, жалобна година - «Героїзм та мужність ліквідаторів на ЧАЕС» відбулася в бібліотеці ім. Лесі Українки.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання. Подвиг ліквідаторів катастрофи є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту та благополуччя!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік