Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої Держави.
Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої Держави та її суверенітету.
Про історію цих подій користувачам старшого шкільного віку розповідали у відділі обслуговування дітей та юнацтва Білгород-Дністровської Публічної бібліотеки під час патріотичної години «З доброї волі за Україну». Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих за свободу і незалежність нашої Держави. Також переглянули тематичну літературу патріотичного напрямку.
В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки-філії ім. О. Пушкіна бібліотекарі представили коментовану книжкову виставку «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця». На ній експонуються матеріали, які прославляють звитягу та героїзм захисників України та сприяють подальшому зміцненню патріотичного духу читачів.
В бібліотеці-філії ім. Лесі Українки демонструвався фільм «День українського добровольця» кінорежисера Володимира Тихого. Бібліотекарі познайомили читачів з першим повнометражним фільмом, створеним вже під час повномасштабної війни. Фільм розповідає про те, як з початком війни змінилося життя людей із різних соціальних груп. Після перегляду присутні поділилися особистими враженнями про сюжет фільму.
Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні люди, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.
Нині добровольцем став увесь український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам. Готовність кожного українця добровільно стати на захист України є запорукою нашої Перемоги.