В Україні День слов’янської писемності та культури відзначається щорічно 24 травня. В цей день у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія, адже саме вони дали слов’янам писемність, використовуючи простий і зрозумілий алфавіт.
Про історію свята в центральній міській бібліотеці ім. М. Горького розповіли на культурному заході «У колі братів слов’ян», також бібліотекарями підготовлений відео-круїз «Культура слов’янського світу».
Найбільш відомою книгою про походження писемності на слов’янській мові є «Повість минулих літ». В бібліотеці ім. О. Пушкіна на коментованій виставці-екскурсі «Слава слов’янському слову!» розповіли про цю книгу відвідувачам та познайомили з іншими друкованими матеріалами з відповідної тематики.
В бібліотеці ім. М. Кропивницького пройшла пізнавальна година «Дорогами тисячоліть до слов’янської писемності», під час якої відвідувачі узнали про витоки нашої мови, писемності та культури, про те, як з'явилися перші літери. А в бібліотеці ім. Лесі Українки на творчу зустріч «Славу предків бережуть» зібрались поети та письменники Асоціації літераторів «Буджак». Бібліотекарі озвучили книжкову виставку-пазл «…Наново літери створили».