День скорботи і вшанування жертв війни в бібліотеках Білгорода-Дністровського


22.06.2021 14:49 308

22 червня 1941 року стало трагічною сторінкою у житті мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу.

День скорботи встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. №1245/2000.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів. Загалом за роки Другої Світової війни Україна втратили близько 8 мільйонів своїх громадян. До 80 роковини цієї сумної події в історії нашої Держави, в публічній бібліотеці експонуються коментовані книжкові виставки «Вогонь скорботи в серці навіки!» та «Світ подвиг ваш запам’ятає на віки!», на яких представлено чимало цікавих історичних матеріалів, художньої літератури тощо. В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки-філії ім. О. Пушкіна проходять відео-години «Втрати України у Другій Світовій війні», а в бібліотеці-філії ім. Лесі Українки бібліотекарі з користувачами проводять експрес-бесіди «Як довго ця війна тривала…». Мільйони українців, представників інших націй і народностей, що населяють нашу державу, віддали своє життя за честь, свободу і незалежність України. У цей скорботний день віддамо шану батькам, дідам і прадідам. Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, скалічені долі, загублене дитинство і втрачена юність – таке не стирається з історичної пам’яті. Тож згадаймо в цей день у думках і молитвах кожного, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за перемогу у тій війні. Вічна і світла їм пам’ять!
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік