День партизанської слави в бібліотеках Білгород-Дністровської комунальної установи «Центральна бібліотечна система»


22.09.2014 08:07 1514

30 жовтня 2001 року Указом Президента України «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років , увічнення їх пам’яті…» було встановлене щорічне відзначення Дня партизанської слави 22 вересня.

День партизанської слави - 22 вересня - збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками. Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

17 вересня 2014 року працівники бібліотеки ім. О.С. Пушкіна провели для студентів аграрного технікуму до Дня партизанської слави годину пам’яті «Немеркнуче світло великого подвигу». Завідуюча бібліотекою Дев’ятка Оксана привітала присутніх студентів, які зібралися у студентській бібліотеці, аби вшанувати героїчний подвиг уславлених партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни.

Ведучі заходу бібліотекарі Чистобаєва Ірина та Цікура Олена розповідали про тяжкі випробування, які випали на долю українського народу під час Великої Вітчизняної війни, про перші загони партизанів, що з’явилися наприкінці 1941 року під Черніговом і Сумами під керівництвом Миколи Попудренка та Сидора Ковпака, та поклали початок гуртуванню партизанів у лісах Північної України. Завдяки безстрашній і непримиренній боротьбі партизанів і підпільників земля України горіла під ногами в фашистів .

Безцінними є розповіді про подвиги нашого народу в ті грізні роки учасників та очевидців тих подій. На жаль, цих учасників з кожним роком стає все менше і менше. В місті Білгороді-Дністровському, на щастя, ще жива учасниця тих подій - це Калашнікова Євдокія Іванівна, зустрічі з якою стали традиційними в патріотичних заходах бібліотеки ім. О. Пушкіна.

На зустрічі з студентами Євдокія Іванівна пригадала тяжкі воєнні часи, розповіла присутнім про свого батька та брата, які були партизанами та згадувала про те, як вона, медична сестра, брала участь у партизанських діях, як рятувала поранених партизан. Євдокія Іванівна показала студентам фотокартки своїх близьких воєнної пори. Присутнім з великою зацікавленістю розглядали фото тих далеких часів.

Наприкінці заходу студенти подякували Євдокії Іванівні за повчальну та щиру розповідь, подарували букети осінніх квітів, побажали міцного здоров’я, бадьорості духу в цей святий для всіх нас день та хвилиною мовчання вшанували всіх партизан, які наближали нашу велику Перемогу.

Прикрасила бібліотечний захід пісня про партизан Володимира Вермінського «Йшли селом партизани», прозвучали також патріотичні пісні про Україну.

Крім того, в бібліотеках КУ «ЦБС» до цієї дати оформлені інформаційна полиця «Подвиги партизанів України» (ЦМБ ім. М. Горького), книжкова виставка-пам’ять «Партизани і підпільники – наша слава, наша гордість» (бібл. ім. Лесі Українки), виставка-хроноскоп «Жива пам’ять поколінь» (бібл. ім. В. Катаєва), здійснено історичний екскурс «Війні немає забуття, згадаймо подвиг партизанів» (бібл. ім. М. Кропивницького).

Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу житимуть вічно. Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто, нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя.

Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам'ять.















Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік