Голокост – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої Світової війни. Вважається одним із різновидів геноциду, адже людей знищували лише за етнічну приналежність. Жертвами голокосту стали близько 6 мільйонів євреїв.1 листопада 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Пам'ять про Голокост», в якій зазначено, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Вшанували світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї, в бібліотеках Білгорода-Дністровського низкою коментованих літературних виставок: «Голокост – шрам на серці людства», «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий», «Я в пам'яті запалюю свічу». На них представлена історична література, документи, спогади очевидців, художні твори, а також статті з періодичних видань.
Наш обов’язок - шанувати пам’ять про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, робити все, щоб ця страшна трагедія ніколи не повторилась.