Цікаві зустрічі любителів органічного землеробства в бібліотеці ім. Лесі Українки


25.11.2016 09:24 221

Щотижня в бібліотеці ім. Лесі Українки традиційно збираються члени клубу органічного землеробства «Еко-лайн».

Світовий органічний рух налічує понад 1,8 млн. виробників, які обробляють біля 37,2 млн. га земель. В Україні також є тенденція до збільшення загальної площі земель, які отримали сертифікат органічного землеробства. Сьогодні ця площа доходить до 280 тис. га.

Розвиток органічного виробництва набуває особливої актуальності на тлі формування і пошуку нових каналів збуту сільськогосподарської продукції малих і середніх фермерів. Цьому сприяє постійне збільшення попиту на органічну продукцію в більшості країн світу. Крім того, у зв’язку з нестачею фінансування дрібні та середні виробники переважно вносять обмежену кількість мінеральних добрив та засобів захисту рослин, «очищуючи» таким чином землю.

Україна може зміцнити свої позиції на світових ринках, якщо активно займеться органічним землеробством. Це дозволить їй виробляти здорову їжу, попит на яку особливо високий у багатих країнах. Ця думка висловлювалася ще на початку 90-х років минулого століття. Вона не втратила своєї актуальності й сьогодні.

Через особливості організації виробництва важливий внесок до розвитку органічного землеробства можуть зробити малі та середні сільгоспвиробники, приватні господарства. Багатьох людей цікавить: з чого починати? Які культури вирощувати на присадибних ділянках, як обробляти землю, як боротися зі шкідниками без хімічних засобів, як виростити добрий врожай? Врожаї з невеликих сімейних ділянок допомагають багатьом родинам, їх друзям, знайомим вживати здорову, екологічно чисту та корисну їжу.

Запрошуємо завітати до міської бібліотеки ім. Лесі Українки на недільні засідання «Клубу органічного землеробства». Заняття проводить досвідчений аматор Будкін Микола Тимофійович. Наступне засідання - 4 грудня. Тема - вирощування картоплі.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік