Чи обов’язково накази про прийом на роботу видавати за встановленою типовою формою


27.03.2019 14:30 583

ЗАПИТАННЯ        Завідувача дитячого садочку цікавить чи обов’язково накази про прийом на роботу видавати за встановленою типовою формою, чи можна  самостійно розробляти таки накази?

ВІДПОВІДЬ        Типову форму Наказу (розпорядження) про прийняття на роботу (форма №П-1) затверджено Наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

       Разом з тим чинне законодавство не забороняє використовувати самостійно розроблену форму наказів.

Але слід враховувати вимоги до змісту наказу про прийняття працівника на роботу; в ньому має бути зазначено: посаду, на яку приймається працiвник (спецiальнiсть, квалiфiкацiя, категорiя, розряд тощо); дату прийняття на роботу; вид роботи (основна або за сумiсництвом); умови прийняття на роботу (з випробувальним строком, за строковим трудовим договором тощо); умови роботи (в режимi неповного робочого часу, з важкими або шкiдливими умовами працi тощо); розмiри його посадового окладу вiдповiдно до штатного розпису, надбавок та доплат.

Вимоги щодо змісту наказу про прийняття на роботу встановлено наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 р. №1000/5 «Про затвердження Правил органiзацiї дiловодства та архiвного зберiгання документiв у державних органах, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях» (розділ ІІ, п. 9).            

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін




Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік