Білгород-Дністровський долучився до відзначення Дня соціальної справедливості


26.02.2021 15:36 63

Всесвітній день соціальної справедливості - міжнародний день, що відзначається ООН щороку 20 лютого, починаючи з 2009 року.

Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного співіснування як в самих країнах, так і між різними країнами. ООН сприяє забезпеченню соціальної справедливості, усуваючи бар'єри, які виникають перед людьми в силу їх ознаки статі, віку, расової, етнічної або релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності.

ООН ухвалила Декларацію про соціальну справедливість, в якій робиться наголос на гарантії досягнення справедливих результатів для всіх через посередництво забезпечення зайнятості, соціального захисту, соціального діалогу та основоположних принципів і прав на робочому місці.

Основними цілями соціальної політики держави є: створення кожному дієздатному громадянинові умов, що дозволяють йому працею, заповзятливістю підтримувати власний добробут; посилення адресної соціальної підтримки з боку держави, у першу чергу слабо захищених груп населення; здійснення комплексних заходів і спеціальних програм у сфері оплати праці і пенсійного забезпечення, політики зайнятості; реформування соціальної сфери на основі розумного поєднання принципів платності й безкоштовності послуг охорони здоров’я, культури; формування нової житлової політики, загальнодержавного ринку житла, стимулювання усіх видів економічно ефективного житлового будівництва, зміна порядку оплати населенням житла і комунальних послуг; удосконалення базового державного соціального стандарту – прожиткового мінімуму; реформування системи зайнятості; активізація діяльності з проведення пенсійної реформи; підвищення державних соціальних гарантій сім’ям з дітьми; соціальний захист людей з обмеженими можливостями.

Відзначення на державному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості сприятиме акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України.

На виконання розпорядження міського голови щодо відзначення Дня соціальної справедливості в місті у 2021 році було проведено низку заходів.

Фахівцями Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоровꞌя Білгород-Дністровської міської ради проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей, з метою призначення державних соціальних допомог, отримання субсидій. З метою збереження всіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, надавалися консультації.

В закладах загальної середньої освіти міста проведені тематичні виховні години на тему: «Бути добрим зовсім не важко: важко бути справедливим» та бесід на тему: «Всесвітній день соціальної справедливості».

В вищих навчальних закладах міста для студентської молоді було запропоновано провести заходи по правовій та соціальній освіті, зокрема, тематичні заходи з питань становлення соціальної справедливості у суспільстві, засідання круглих столів на тему «Соціальна справедливість – міф чи реальність»; години спілкування: «Ґендерна рівність – шлях до справедливості», «Як ви розумієте соціальну справедливість?»; уроки-конференції, уроки-семінари на тему: «Соціальна справедливість – це рівність соціальних прав, законність для всіх, захист прав громадян, чесність», «Рівноправність чоловіків та жінок (ґендерна рівність)»; відкритий діалог «Ми різні – ми рівні»; години класного керівника «Стосунки рівності й поваги»; виставки малюнків «Соціальна справедливість для всіх»;

- тематичні заходи у бібліотеках, експонування книжкових виставок «Соціальна справедливість – міра рівності в суспільстві», «Соціальна справедливість і соціальний захист»; інформаційні години «Як ви розумієте поняття «Соціальна справедливість»?», «Обов’язок і відповідальність», «Соціальна справедливість – запорука стабільного розвитку», «Рівноправність всіх верств населення незалежно від соціального та матеріального рівня, соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх».

В Білгород-Дністровському міськрайонному центрі зайнятості проведений семінар із залученням соціальних партнерів для осіб, які знаходяться на обліку в пенітенціарній службі «Можна кричати, що життя не справедливе, а можна зібратись і змінити його».

Через КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» підопічні територіального центру отримали адресну натуральну допомогу.

Проведення Всесвітнього дня соціальної справедливості має сприяти подальшому нарощуванню зусиль в області забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік