Бібліотечні заходи до вшанування жертв Голокосту


01.02.2016 09:39 362

На сьогодні Голокост - це уособлення людських страждань, зла, травматична подія для всього людства. Складовою масового знищення населення України стало цілеспрямоване винищення євреїв, циган і психічно хворих людей. З початком окупації Західної та Правобережної України фашисти створили у великих містах 50 гето, до яких силоміць зганяли всіх євреїв. Це були огороджені колючим дротом міські квартали, де вони жили в найзлиденніших умовах. Ізолювавши євреїв, гітлерівці або розстрілювали їх окремими групами за межами гетто, або відправляли на знищення в табори смерті, побудовані в Німеччині й Польщі.

Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони - на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Три мільйони осіб було вбито в газових камерах, близько двох мільйонів розстріляно, інші були вбиті іншими методами: померли від голоду, виснаження, примусової праці або екстремальних життєвих умов, в яких вони були змушені перебувати.

В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В. Катаєва згадали про цей тяжкий період історії на медіа – годині «Без надії на спасіння…», а в бібліотеці ім. М Кропивницького пройшов урок – реквієм «Уроки минулого: уроки голокосту в Україні».




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік