Бібліотечне краєзнавство як складова частина виховання національної свідомості учнів


01.04.2016 08:29 429

31 березня 2016 року відбулось засідання міського методичного об'єднання шкільних бібліотекарів на тему «Бібліотечне краєзнавство як складова частина виховання національної свідомості учнів».

Краєзнавча діяльність бібліотек – один із провідних напрямків бібліотечної роботи, який передбачає виявлення, збирання і організацію загальнодоступного користування інформацією про певну місцевість (край), зафіксованому в документах. Вона здійснюється в формах, в цілому притаманних бібліотечній роботі. Краєзнавчий матеріал, залучений до уроку, може ефективно використовуватися для ілюстрації та конкретизації основного програмного матеріалу.

Завдання бібліотеки – популяризувати літературу, інформацію про той край, в якому живуть і працюють бібліотекарі, вчителі та учні, виховувати в учнів любов до рідного краю, проводити зустрічі з відомими митцями краю.

Краєзнавче дослідження історії рідного краю – невичерпне джерело натхнення до творчості, поєднання та осмислення сучасності, поштовх до пошуку нових форм та методів роботи. Сьогоднішнє засідання ММО шкільних бібліотекарів проходило у Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї. Де, як не в краєзнавчому музеї, можна дізнатися про історію рідного краю. Директор музею Тетяна Павлівна Біла провела для бібліотекарів цікаву оглядову екскурсію, познайомила з древньою і середньовічною історією Північного Причорномор'я, історією міста XIX і початку XX вв., природою краю. Бібліотекарям показали книги про історію нашого міста і краю, надруковані в 1862-1865 роках. Цікаво, що в музеї проходять тематичні екскурсії: «Природа рідного краю», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни», «Рушник в народних звичаях і традиціях», виставки художників. До речі, всі з задоволенням подивились на картини молодої художниці з нашого міста Зіновєєвої Поліни. В музеї також практикують інтерактивні музейні уроки для учнів різних вікових категорій: «Листи з фронту», «Антична Тіра», «Урок в приходській школі ХІХ ст.».

Всі учасники засідання дуже задоволені таким семінаром, дізналися багато цікавого про наш край, будуть застосовувати ці знання у своїй краєзнавчій роботі. Такі відвідування музею покращують знання з історії рідного краю, вчать піклуватися про неї, цінувати надбання своїх предків.

Шкільні бібліотекарі міста висловлюють подяку директору краєзнавчого музею Т.П. Білій та співробітникам музею за цікаву екскурсію та їхню кропітку роботу по збору матеріалу про історію нашого древнього міста.






Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік