Бережіть зелені насадження!


21.04.2020 16:24 476

З настанням весняної сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити житлові будинки, господарські прибудови.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку, навколишньому природному середовищу. Окрім негативного впливу на здоров’я людини, величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки, гинуть корисні комахи, руйнуються верхні шари ґрунтів.

Для запобігання виникненню пожеж у лісосмугах потрібно пам’ятати про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Адже найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період. Слід суворо дотримуватись правил безпеки під час відвідування лісосмуг, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Упродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:

- відпочинок на природі;

- розведення багать у лісосмугах;

- заїзд на територію лісосмуг транспортних засобів;

- палити, кидати у парках, лісосмугах непогашені сірники, недопалки;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісосмуг, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісосмуг;

- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Отже, лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків і допоможе зберегти лісові насадження.

Порушення правил пожежної безпеки несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік