Поряд із застудними захворюваннями не менш поширеними у зимовий період є травми. Більшість із них часто пов’язані або з суворими морозами, або з нестійкою погодою, що супроводжуються появою таких травмонебезпечних факторів, як ожеледиця. Стрімко зростає ймовірність отримання перелому, розтягнення або струсу мозку.
Несприятливі погодні умови взимку впливають також на збільшення таких випадків виробничого травматизму, як: падіння під час пересування по території підприємства або під час пересування між об’єктами обслуговування. Трапляються ситуації, коли в один день реєструється по кілька випадків, що пов’язані з погодними аномаліями.
Для зменшення кількості травмувань необхідно:
вчасно та якісно прибирати територію підприємств, очищати доріжки та тротуари від снігу та льоду, своєчасно посипати піском;
обходити металеві кришки люків;
не ходити по самому краю тротуару, біля проїжджої частини дороги;
не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю;
уникати нечищених вулиць та крижаних доріжок;
не поспішати під час пересування.
Якщо все ж травмування уникнути не вдалося і після падіння відчувається сильний біль у будь-якій частині тіла або сталася втрата на кілька секунд свідомості, необхідно викликати швидку допомогу та звернутися до травматологічного пункту.
Турбота про здоров’я людини – це одне з головних питань якісної та безперервної роботи підприємства. Не слід нехтувати правилами безпечної поведінки. Будьте обережні! Бережіть своє здоров’я та життя!