Бібліотеки – до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав


12.02.2021 14:20 125

Щороку, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану.

Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан.

10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Під час бойових дій тисячі наших співвітчизників загинули: від ран, контузій, травм, хвороб, пропали безвісти. На сьогодні в Україні близько 150 тисяч ветеранів Афганістану.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців. Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

Традиційно, з нагоди пам’ятної дати в бібліотеках міста проходить низка тематичних заходів.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав представники бібліотеки ім. Лесі Українки завітали до підопічних Білгород-Дністровського територіального центру на пам’ятну годину «Дорогами Афганістану». Вони згадали героїв і вшанували пам’ять загиблих в афганській війни, а присутні поділилися особистими історіями, пов’язаними з різними «гарячими точками».

В культурно-освітньому медіа-центрі бібліотеки ім. О. Пушкіна експонується патріотична книжкова виставка «Цей одвічний біль Афганістану», а для юнацької аудиторії організовано відео-години «Пішли у вічність сини землі».

Патріотичні літературні виставки: «Мужність залишається в віках» та «Час і досі не загоїв рану – це одвічний біль Афганістану» діють в Центральній міській бібліотеці ім. М. Горького та в бібліотеці ім. М. Кропивницького.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік