Підприємництво мicтa


Підприємницька діяльність є фундаментом соціально-економічного зростання міста, джерелом створення нових робочих місць, насичення ринку вітчизняними товарами і послугами, основою для формування середнього класу.

Головним механізмом реалізації державної політики підтримки малого і середнього  підприємництва на рівні міста Білгород-Дністровського є Програма розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва у м. Білгород-Дністровському на 2019-2021 роки (далі – Програма),  яка передбачає вирішення основних завдань у сфері підтримки бізнесу в місті, а саме заходи щодо інформаційного забезпечення підприємницької діяльності. На Програму було передбачено у 2020 році 56 тис. грн. фактично виділено 26 тис. грн. для реалізації заходів по Програмі з міського бюджету.

З метою впорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності питання щодо здійснення державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності знаходяться під постійною увагою виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради.

На території міста Білгород-Дністровський діють регуляторні акти, які регулюють підприємницьку діяльність у розрізі:

• податків та зборів ;

• об’єктів зовнішньої реклами;

• визначення та встановлення орендної плати за землю;

• правил торгівлі на ринках та торгівельних майданчиках;

• Положення про порядок провадження торгівельної діяльності, надання послуг та встановлення режиму роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування в місті ;

• Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;

• Положення про порядок проведення земельних торгів (аукціонів) на території Білгород-Дністровської міської ради.

Більш детальна інформація розміщена на офійному сайті Білгород-Дністровської міської ради у рубриці «Реєстр діючих регуляторних актів» за посиланням: http://www.bilgorod-d.gov.ua/page/nformacya__pro_dyuch_regulyatorn_akti_na_01072020_roku.

З метою ресурсної підтримки підприємців проводиться інвентаризація ресурсів: невикористаних приміщень і виробничих площ підприємств, незавершеного будівництва, які передаються в оренду або власність підприємцям.

Так, за 2019 рік загальна площа приміщень, переданих підприємцям в оренду, склала 1531,43 кв.м.

При цьому позитивні результати отримують обидві сторони:

• міська влада і населення - доходи у міській бюджет, а також позитивні зміни в архітектурному обліку міста;

• підприємці - можливість започаткувати або розширити бізнес.

Задля розширення ринків збуту для підприємців протягом 2019 року на території міста Білгород-Дністровського було організовано та проведено 8 ярмарок, затверджених рішеннями виконавчого комітету, на які були залучені товаровиробники міста, сусідніх міст та районів.

Станом на 2019 рік в місті Білгород-Дністровському зареєстровано 547 підприємства, кількість зайнятих працівників – 7231 осіб, кількість найманих працівників – 7062 осіб. В 2018 кількість суб’єктів господарювання становила 543, фізичних осіб – підприємців – 3760. На 01.10.2020 року в місті юридичних осіб 1872 юридичні особи (2,2% від показника по області) , на обліку в ДФС перебуває - 4434 ФОП.

Звертаємо увагу підприємців!

На території області діє Одеська регіональна торгово-промислова палата (ОРТПП), яка є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, яка об'єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України і громадян України, зареєстрованих як підприємці, і їх об'єднання. ОРТПП об'єднує 284 підприємств і організацій виробничої, комерційної, агропромислової, науково-навчальної, страхової та інших сфер.

Деталі за посиланням: https://orcci.odessa.ua/about

Заходи Програми підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва у м. Білгород – Дністровський на 2019 – 2021 роки 2020-11-06 14:53
ПРОГРАМА розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в місті Білгород – Дністровський на 2019 – 2021 роки 2020-11-06 14:53
Про затвердження Програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва у місті Білгород – Дністровський на 2019 – 2021 роки 2020-11-06 14:53Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік