Народний фольк гурт «Русичі»


Керівник гурту – Нікіруй Богдан Михайлович.

Групу було створено на громадських засадах у 1999 році.

З січня 2010 року фолк-рок група «Русичі» працює на базі Центру культури та дозвілля, цього ж року колектив одержав звання "народний".

У колективі є як вокальна так і інструментальна групи.

В основі його репертуару стародавні мелодії (марші, козацькі пісні, думи, балади, пісні календарного циклу - веснянки, щедрівки, колядки, патріотичні та соціально-побутові пісні) з елементами сучасних гармоній та ритмів. У виконанні учасників колективу українські народні пісні звучать неочікувано сучасно, та як би одержують друге народження. Метою творчої формації є популяризація народної музики, донесення до широкого загалу слухачів великого обсягу народної творчості, яка сягає своїм корінням у глибоке та сильне своєю енергетикою минуле. Колектив намагається створити позитивний приклад для творчої молоді, яка шукає себе й вірить у власні сили.

Ансамбль є активним учасником концертів, свят й акцій, що проводить ЦКтаД, а також багато гастролює по всій Україні та за її межами. Гурт відкритий для нових знайомств ідей та співпраці з активними людьми.

X Міжнародний фестиваль дружби прикордонних держав "RAPENKO 2010" (республіка Польща);

Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва «В ,є Кобеляки» (Полтавська обл. місто Кобеляки);

Всеукраїнський фестиваль “Наш Фест” (Львівська обл. місто Звенігород);

Міжнародний фестиваль дружби до Дня Української культури в Польщі (м. Жешув республіка Польща).

Керівник ансамблю Богдан Нікируй є одним з організаторів Міжнародного пленеру «Колір оксамиту», який щорічно проходить на березі Чорного моря та поєднує творчість художників, поетів і музикантів.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік