Інвестиційні проекти


Територією реалізації проектів за запропонованими у додатку інвестиційно привабливими ділянками та об’єктами є місто Білгород-Дністровський  – адміністративний центр обласного підпорядкування, районний центр Білгород-Дністровського району, який розташований в південно-західній частині Одеської області на правому березі Дністровського лиману, в 20 км від Чорного моря та в близькості до курортно-рекреаційної зони півдня України (селищ Затока, Сергіївка, Курортне). Площа міста - 31 км2. Чисельність населення, що проживає в місті станом на 01.11.2020 року становить – 48 314 особи.

Білгород-Дністровський стародавнє місто України, та одне з найстаріших міст Європи. Географічне розташування міста Білгорода-Дністровського визначає його значні інвестиційні можливості та переваги. Зовнішні зв’язки міста здійснюються автомобільним, залізничним, водним транспортом. Через Білгород-Дністровський проходять автодороги Одеса – Ізмаїл, Одеса – Рені, а також залізнична магістраль Одеса – Ізмаїл. Найближчий аеропорт (м. Одеса) знаходиться на відстані 70 км. Головна особливість економічно-географічного положення міста – його прикордонне положення та можливість прямого виходу у Чорне море через Дністровський лиман.

Місто виникло у VI столітті до нашої ери. Білгород у XV столітті – це одне з найкрупніших міст Європи з населенням 20 тисяч чоловік. В той же час возводиться величезна кам’яна фортеця, величний вид якої був під стать столиці могутньої держави. Аккерманська фортеця, що займає площу майже 20 гектарів, є однією з найбільших в Україні пам'яток археології та архітектури, а також єдиним зразком середньовічної фортифікаційної архітектури в південно-західному регіоні України. На території фортеці і в її охоронній зоні збереглися численні пам'ятки археології та архітектури від часів існування тут античного міста Тіри до пізнього середньовіччя.

Нині місто Білгород-Дністровський є одним з провідних туристичних центрів Одеської області. Вигідне розташування фортеці в рекреаційній зоні Дністровського лиману створює всі необхідні передумови для її ефективного використання як об'єкта вітчизняного і міжнародного туризму, повноцінної інтеграції в мережу туристичних маршрутів Європи і надходження коштів від експлуатації до місцевого бюджету з подальшим спрямуванням їх на соціально-економічний розвиток міста та потреб громади.

Розвиток туризму - пріоритетний напрямок економічного зросту міста. Особливості географічного положення, сприятливі природнокліматичні умови, багате історичне минуле, наявність пам’ятників архітектури та культурно-оздоровчих установ створюють можливість для розвитку в місті та курортній зоні високорентабельної туристично-рекреаційної галузі. На території Білгорода-Дністровського розташовано багато історичних пам’ятників культури та археології: руїни античного грецького поселення Тіри (датується істориками VI століттям до Різдва Христового), церква Успіння Пречистої Богородиці (Вірменська – ХІІІ- XІV ст.), церква Свято-Іоанна Предтечі (Грецька – ХІІІ – XIV ст.), Свято-Вознесенський собор, Свято-Георгіївська церква (Болгарська) та інші. Але головною історичної визначною пам’яткою міста є середньовічна фортеця, побудована слов’янскими народами в XIV – XV віках. Зважаючи на виняткове історико-культурне і наукове значення, у 2003 році Всесвітнім фондом пам'яток фортецю було включено до списку 100 світових пам'яток, які перебувають у загрозливому стані.

Перевагами міста, що сприяють розвитку туристичної та інвестиційної діяльності є наступні:

1) вигідне географічне розташування (південно-східна частина Європи, прикордонне положення з Молдовою, Болгарією, Румунією, на узбережжі найбільшого лиману України, поряд з курортно-рекреаційною місцевістю, на шляху міжнародних річкових поєднань, та міжнародних морських шляхів).

2) сприятливі кліматичні умови для туристичної та водно-рекреаційної діяльності (300 днів на рік сонячні, відсутні сильні вітри, м’які зими, Дністровський лиман, Чорне море та морське узбережжя в доступності 20 км автодорожніми шляхами, морський клімат, лікувальні грязі).

3) висока транспортна доступність. Зовнішні зв’язки міста здійснюються автомобільним, залізничним, водним транспортом. Через Білгород-Дністровський проходять автодороги Одеса–Ізмаїл, Одеса–Рені, а також залізнична магістраль Одеса–Ізмаїл. На території міста знаходяться морський торговельний порт.

4) значний туристичний потенціал: 35 пам’яток архітектури та містобудування, 18 пам’яток історії, 3 пам’ятки археології та 1 пам’ятка монументального мистецтва. Головним об’єктом, який приваблює туристів, є фортифікаційна споруда «Акерманська фортеця» (XIV-XVIII ст.) та античне місто «Тіра» (багатошарове городище IV-VI ст. до н.е.) – національні пам’ятки історії та культури. Основною категорією відвідувачів є туристи, що відпочивають в селищах Затока та Сергіївка. Через місто проходить регіональний винно-гастрономічний туристичний маршрут «Дорога вина і смаку Української Бессарабії».

5) попередній успішний досвід регіонального розвитку у якості партнера на умовах співвиконання та співфінансування з реалізації проекту «Створення та просування на вітчизняний і світовий туристичний ринок комплексного туристичного продукту міста Білгород-Дністровський Одеської області» за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу;

6) значна кількість партнерських угод з містами-побратимами (7), зацікавлених у розвитку водно-річкової туристичної інфраструктури та наявність потенційно зацікавлених закордонних партнерів у сумісному розвитку туризму.

7) обласне адміністративне значення. За результатами нового адміністративно-територіального устрою місто стає адміністративним центром, що поєднує 16 новоутворених ОТГ, який утворюють новий Білгород-Дністровський район.

8) існує територія для створення внутрішньо міської ландшафтно-рекреаційної зони для розміщення аква/гідропарку з пляжами та причалами для маломірних суден, спортивно-оздоровчих заклади та готельно-рекреаційні СПА заклади.

При означених сильних сторонах значного туристично-інвестиційного потенціалу міста головною проблемою, яка значно гамує не тільки соціально-економічний та туристичний розвиток міста, але і негативно впливають на імідж рекреаційного узбережжя - незадовільний стан міської інфраструктури та зокрема відсутність набережної, місць для водної рекреації, культурного відпочинку та проведення фестивальних культурних заходів.

Розроблено т наступні програмно-орієнтаційні документи локального рівня для реалізації пріоритетів розвитку:

• Стратегію розвитку міста Білгород-Дністровський до 2028 року погоджено рішенням виконавчого комітету № 149 від 29.05.2020 р.

• погоджено Програму розвитку туризму в місті Білгород-Дністровському на 2021-2027 роки – рішення виконавчого комітету від 24.12.2020 р. № 469;

• затверджено міську програму “Про соціально-економічний та культурний розвиток міста Білгород-Дністровський на 2020-2022 роки” рішенням № 1118 від 12.02.2020 р.;

• затверджено містобудівну документацію рішенням сесії міської ради «Про затвердження містобудівної документації «Проект внесення змін до генерального плану міста Білгорода-Дністровського Одеської області», «План зонування території міста Білгорода-Дністровського Одеської області (зонінг)» №391 від 31.07.2017 р.

• розроблено інвестиційний буклет міста 2019;

• 16 вересня 2019 року Центром всесвітньої спадщини ЮНЕСКО офіційно підтверджено включення об'єкта «Тіра - Білгород (Аккерман) - на шляху від Чорного до Балтійського морів» до Попереднього списку ЮНЕСКО.

Інвестиційний буклет Білгород - Дністровський 2021-01-29 15:28
Investment potential Bilhorod-Dnistrovaky_en 2021-01-29 15:28
7. Анкета інвестиційного проєкту створення водно-рекреаційної інфраструктури міста 2021-01-29 15:28
6. Анкета інвестиційного майданчику типу BR0WNFIELD_Першотравнева,70-г 2021-01-29 15:27
5. Анкета інвестиційного майданчику типу grenfild_Перемоги, 30-б_житловий 2021-01-29 15:27
4. Анкета інвестиційного майданчику типу grenfild_Маяковського, 57 -а 2021-01-29 15:27
3. Анкета інвестиційного майданчику типу grenfild_Маяковського, 40-і 2021-01-29 15:27
2. Анкета інвестиційного майданчику типу grenfild_Перемоги, 22-б 2021-01-29 15:27
1. Анкета інвестиційного майданчику типу BR0WNFIELD_Пирогова, 2з 2021-01-29 15:27



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік