V обласний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Театральна весна» в Білгороді-Дністровському

08-04-2019 16:16 168
категорія: Новини міста


6 квітня 2019 року в Білгород-Дністровському центрі культури та дозвілля урочисто пройшов V обласний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Театральна весна». У заході взяли участь 13 аматорських театральних колективів – драматичних, музичних, лялькових, з різних куточків Одеської області, учасники яких яскраво довели, що театр – це невід'ємна частина сучасного життя!

Протягом дня компетентне журі у складі: Євген Гімельфарб, заслужений діяч мистецтв України, театральний режисер; Валентина Вітос, директор Одеського обласного центру української культури; Володимир Саган, заслужений працівник культури України, доцент, викладач Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової; Надія Доленко, викладач Одеського театрально-художнього училища; Алла Люшина, заслужена артистка України, оцінювало представлені на конкурс постановки.

Співорганізатори фестивалю-конкурсу «Театральна весна» – відділ культури Білгород-Дністровської міської ради та КУ «Білгород-Дністровський центр культури та дозвілля», забезпечили належні організаційні умови для проведення фестивалю та яскраве відкриття заходу за участю творчих працівників та колективів ЦКтаД.

В залі панував сплеск всіляких емоцій, адже вистави, представлені на конкурс, відрізнялися різноманітністю тем, жанрів та режисерських підходів до постановок.

Народний театр естради «Силует» Білгород-Дністровського ЦКтаД (кер. Віолета Молодецька) представив фрагмент вистави-мюзиклу «Чарівна лампа Аладдіна», який підкорив гостей та журі фестивалю своєю музичністю, талановитою грою акторів-аматорів, цікавими хореографічними постановками та режисерськими рішеннями. Одноголосним рішенням журі колективу присуджено «Гран-прі» фестивалю.

Перше місце в номінації «театральні колективи» посів театр «Водевіль» Будинку культури с. Миколаївка-Новоросійська Саратського р-ну. Їхня комедія «Сільські будні» та безпосередність акторів-учасників викликала безліч позитивних емоцій та справжніх веселощів у присутніх. Друге місце в цій номінації отримав народний театр «Прометей» Білгород-Дністровського ЦКтаД, який представив свою нову постановку «Легенда про царицю Тамару».

А в номінації «дитячі театри» перше місце поділили фольклорний шкільний гурток «Оберіг» НВК «Школа-сад» смт. Захарівка зі сценкою у жанрі фольклорного мистецтва «Мій вишиваний рушник», та театральний колектив «СладоЛед» Будинку культури с. Заря з оригінальною музично-літературною композицією «Ромео та Джульєтта». Друге місце в цій номінації посіли дитяча театральна студія «Теремок» Ананьївського районного Будинку культури, які показали чарівну «Казку про музичне дерево», та театральна студія «ПантЕра» Палацу культури м. Чорноморськ з веселою мініатюрою «Кто испортил сыр».

Справжнім відкриттям фестивалю став народний театр ляльок з Овідіополя, який був єдиний в своєму жанрі. Цей колектив, який постраждав декілька років тому від пожежі, пройшов складний шлях відродження та гідно представив на фестиваль свою дитячу роботу «Киця-трудівниця».

За підсумками фестивалю-конкурсу, журі відмітило високий рівень підготовки учасників та вирішило присудити усім іншим колективам треті місця, а саме: дитячому театру «Сонячна посмішка» Білгород-Дністровського ЦКтаД, народному театральному колективу «Експеримент» Татарбунарського Будинку культури, театру-студії «Берегиня» із с. Старокозаче, народному театру-студії «Рампа» м. Южне та зразковому дитячому театру «Джерело» КПНЗ «Дитяча школа мистецтв №6» м. Одеса.

Організатори та журі фестивалю-конкурсу «Театральна весна» подякували всім учасникам за неймовірні емоції та виразили впевненість у тому, що театральне мистецтво і надалі буде розвиватися і досягати нових вершин.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44