Щодо соціального захисту населення – на прес-конференції начальника управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради Діни Базіленко


13.11.2019 12:35 416

13 листопада 2019 року начальник управління соціальної політики Діна Базіленко провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ, під час якої інформувала журналістів щодо діяльності структурного підрозділу.

На обліку в управлінні соціальної політики перебувають 7146 осіб з числа отримувачів державної допомоги, в т.ч.: допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги при народженні дитини; одиноким матерям; малозабезпеченим сім'ям; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомог багатодітним сім'ям.

Протягом останніх років Урядом запроваджено нові види державної допомоги, які починають користуватися популярністю, такі як:

- пакунок малюка - успішно введено в дію та продовжує реалізацію на території міста. Пакунок малюка - одноразова натуральна допомога, у вигляді необхідних речей для новонародженої дитини. В 2018 році породіллям видано 157 пакунків , в 2019 - 409. Така велика різниця у кількості в порівнянні з минулим роком пов'язана з тим, що реалізація цієї програми на території всієї країни почалась з вересня 2018.

- тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, це також новий вид допомоги. Отримують її на сьогоднішній день 26 осіб, в порівнянні з минулим роком - 7.

- відшкодування послуги з догляду за дитиною до 3-х років “муніципальна няня” - 7 отримувачів, в порівнянні з минулим роком - бажаючих не було. Компенсація виплачується в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1.01.2019 року (1626 грн.).

- з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у таких сім’ях, з квітня 2019 року Урядом запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Ця допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають з нею та призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення і виплачується щомісячно, в розмірі 1700 грн. На кожну таку дитину в родині по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. На сьогоднішній день з моменту запровадження даного виду допомоги вже 287 сімей отримують такі виплати.

З цього року також запроваджено новий вид допомоги - оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя. З початку року таку виплату отримують три родини.

Як повідомила Діна Базіленко, в управлінні запроваджена он-лайн послуга подання заяви на оформлення допомоги при народженні дитини та оформлення субсидій.

Також, на обліку в управлінні перебувають 512 осіб з числа внутрішньо переміщених, 226 з них - отримувачі допомоги на проживання. ВПО забезпечені щомісячними виплатами адресної допомоги на суму 2 млн. 820 тис. грн.

На обліку в управлінні перебувають 2 947 домогосподарств, які отримують субсидії. Нараховано субсидію за звітний період на суму 8 млн. 375 тис. грн.

Начальник управління соціальної політики зупинилася на роботі з пільговим контингентом міста.

Станом на 01.10.2019 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в управлінні соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради перебуває близько 12 тис. осіб з числа пільговиків. Найбільш великим категоріями пільговиків залишаються: ветерани праці - 4 500 осіб, діти війни - 3 200 осіб, діти з багатодітних сімей - 1132 особи, особи з інвалідністю 1 групи - 132, 2 групи - 1 157, 3 групи - 825 осіб.

Всі категорії пільговиків користуються пільгами в повному обсязі.

Крім того, другий рік поспіль, в рамках реалізації міської цільової програми “Соціальний захист” пільговикам, які перебувають на обліку із санаторно-курортного лікування надано можливість оздоровитися за рахунок міського бюджету. Цього року направлено на санаторно-курортне лікування 15 осіб з інвалідністю та 5 ветеранів праці.

“Ці кошти ми закладаємо в міській програмі задля забезпечення людей їх правом на оздоровлення за рахунок міського бюджету, адже держава гарантує їм право, але не виділяє на вказані цілі коштів. Всього, за рахунок міського, обласного та державного бюджету санаторно-курортним оздоровленням цього року вже охоплено 69 осіб”, - зазначила Д. Базіленко.

Окрім цього, громадяни мають змогу отримати матеріальну допомогу за рахунок міської програми “Соціальний захист” у випадках, передбачених Порядком, який затверджений міською радою. За цей рік 65 громадян отримали матеріальну допомогу на суму 180,5 тис. грн.

Також, за рахунок цієї програми отримують 25 відсоткову пільгу на комунальні послуги учасники АТО/ООС, які перебувають на обліку в управлінні. Держава гарантує їм 75 відсотків, міська рада додатково до державних пільг надає ще 25 відсотків пільг на житлово-комунальні послуги, в сукупності пільги з урахуванням державного та міського бюджету становлять 100 відсотків. Також надається одноразова матеріальна допомога та допомог на дітей, батьки який перебувають в зоні бойових дій.

- Запроваджено механізм привітання осіб поважного віку, яким виповнилося 90 та більше років, наразі адресна виплата до дня народження становить 500 гривень, ми плануємо з наступного року збільшити цю виплату до однієї тисячі, у разі виділення коштів депутатами міської ради, - підкреслила Діна Базіленко.

Також, за рахунок міського бюджету запроваджено послугу “Соціальне таксі”, яка успішно діє. Виконавцем послуги за результатами конкурсу є Таксі-Такса. Послуга запроваджена з минулого року, користуватися нею мали право лише особливі діти. Протягом 2018 року було укладено 12 договорів на користування цією послугою. В 2019 році було прийнято рішення розширити категорію громадян, надано можливість користуватися послугою також дорослим особам, які мають захворювання опорно-рухової системи та особам похилого віку, які перебувають на обліку в терцентрі. Цьогоріч укладено 27 договорів. Скарги на роботу обслуговуючої фірми таксі не надходили.

В той же час, третій рік поспіль на території міста реалізується програма протидії ВІЛ/Сніду, яка була прийнята на 4 роки (2016-2020) з об'ємом фінансування з міського бюджету по 50 тис. грн. на рік. Виконавцем послуги у поточному році є Благодійна Організація “Крок до надії”. Успішно надається послуга консультування, внаслідок чого таких осіб виявляють та доводять до процедури лікування.

Міською радою в 2018 році прийнято міську програму “Забезпечення пільг з послуг зв'язку та інших пільг, передбачених законодавством”, яка прийнята терміном на 3 роки та передбачає здійснення компенсації пільг підприємствам-перевізникам та за надані послуги зв'язку окремим категоріям громадян. Отже, протягом цього року на рахунки залізниці від міської ради надійшло 300 тис. грн., а на рахунки автоперевізника “Північтранс” надійшло майже 540 тис. грн. за надані послуги з перевезення пільгової категорії громадян. Наразі планується згідно поданих розрахунків ПАТ Укртелеком провести компенсацію на суму майже 130 тис. грн. за послуги зв'язку надані пільговій категорії містян.

Спеціалістами управління видано 123 особам з інвалідністю (в т.ч. 26 дітей з інвалідністю) 423 направлення на забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації. По мірі фінансування на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших категорій населення укладено 57 договорів з вітчизняними підприємствами усіх форм власності, які виробляють, постачають і ремонтують технічні та інші засоби реабілітації та відповідають кваліфікаційним вимогам на загальну суму 850 тис. грн.

Забезпечено професійною адаптацією 7-ох учасників АТО/ООС, які отримали професію водія транспортного засобу за рахунок держави.

“Користуючись нагодою, запрошую до управління учасників АТО, які мають бажання пройти професійну адаптацію, отримати професію, вищу освіту, переорієтуватись з одного профілю на інший, хто готовий до навчання - будь ласка, ми на вас чекаємо, - зазначила Д. Базіленко. - Держава забезпечує цю можливість на безоплатній основі. Окрім цього, ми можемо направити бажаючих учасників АТО/ООС, хто має потребу, на психічну реабілітацію до санаторно-курортного закладу. На жаль, в цьому році бажаючих отримати психреабілітацію не було”.

Окремо начальник управління соціальної політики звернула увагу на обов'язки отримувачів всіх видів допомог, пільг та субсидій. Це стосується надання достовірної інформації. В структурі управління соціальної політики є відділ, який займається контролем за правильністю призначення допомог, в тому числі проводиться перевірка достовірності поданої інформації заявником. В розпорядженні УСП перебувають бази ДАЇ щодо транспортних засобів, які перебувають у власності заявника та членів його сім'ї, державний реєстр прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, здійснюється автоматичний обов'язковий обмін з державною фіскальною службою щодо доходів громадян та Пенсійним фондом України.

У 2019 році відділом державних соціальних інспекторів проводилась перевірка правильності та повноти інформації про доходи та майновий стан, наданої на призначення житлових субсидій та різних видів державної допомоги. Перевірено 2295 особових справ отримувачів державної допомоги, сформовано 7901 запитів. За результатами перевірки, протягом року виявлено 88 випадків надання отримувачами житлових субсидій та державної допомоги невірної інформації про доходи та майновий стан сімей, що призвело до переплати на суму майже 260 тис. грн.

Надміру виплачені кошти повертаються до Державного бюджету добровільно або за рішенням суду. Наголошую, що при зверненні за допомогою, пільгами, субсидіями заявники повинні надати повну та достовірну інформацію про себе та членів своєї сім'ї. Нецільове використання коштів знаходиться на особливому контролі в державі, а тому виплата допомог, коли особа подала недостовірну інформацію, неповідомлення про зміни, які впливають на право отримання допомоги, пільг чи субсидій — призводить до переплати державних коштів, нецільового їх використання та громадяни зобов'язані цю суму коштів повернути. Під час прийому всім громадянам надаються роз'яснення під особистий підпис про умови отримання допомог.

Діна Базіленко також відповіла на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Торнадо-прес” та “Наше місто”, передачах телеканалів “Бессарабія ТБ” та “Перший муніципальній”, публікаціях інтернет-сайтів.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік