Прес-конференція головного архітектора Білгорода-Дністровського Вікторії Поліщук


26.09.2019 06:37 227

25 вересня 2019 року начальник управління містобудування та архітектури Білгород-Дністровської міської ради - головний архітектор міста Вікторія Поліщук провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ.

Перш за все, вона окреслила цілі та завдання управління, зокрема, головний архітектор зазначила, що у своїй діяльності управління містобудування та архітектури міста керується Конституцією України, Постановами Верховної Ради України, Законами України «Про місцеве самоврядуванні в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності»;«Про основи містобудування»,«Про архітектурну діяльність», «Про охорону культурної спадщини», «Про будівельні норми», «Про звернення громадян», Цивільним і Житловим кодексами України та кодексом «Про адміністративні правопорушення», державними будівельними нормами України, Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Положенням про управління містобудування та архітектури, рішеннями обласної адміністрації і міської ради.

Відповідно до вимог чинного законодавства, управління містобудування та архітектури являється робочим органом щодо розгляду питань забудови територій, що здійснюється шляхом розміщення об’єктів будівництва. Забезпечує в установленому порядку своєчасний розгляд заяв, звернень, скарг громадян, інших суб’єктів містобудування з питань, що належить до його компетенції, та вживає відповідних заходів.

В складі управління функціюють Служба містобудівного кадастру та відділ Територіального розвитку та моніторингу містобудівної ситуації.

Основні питання,що розглядаються управлінням це:

- розгляд заяв громадян та юридичних осіб з питань містобудування та інших питань,

- надання вихідних даних для проектування об’єктів будівництва (містобудівних умов та обмежень),

- видача будівельних паспортів забудови земельної ділянки,

- розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності,

- надання висновків до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду,

- підготовка договорів щодо залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

- присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна,

- розміщення зовнішньої реклами, забезпечення контролю та координації заходів, направлених на впорядкування рекламної діяльності,

- підготовка регуляторних актів та змін до регуляторних актів,

- в межах своїх повноважень забезпечення контролю за веденням обліку та охорони пам’яток культурної спадщини,

- планове ведення даних до баз містобудівного кадастру,

- моніторинг містобудівної ситуації .

За інформацією Вікторії Поліщук, на даний час управління містобудування та архітектури надається 15 видів адміністративних послуг, та планується запровадити ще, як мінімум, 8. Всього за 9 місяців поточного року надано більш ніж 500 адмінпослуг.

Загалом, з початку року до управління містобудування та архітектури надійшло 475 звернень від фізичних та юридичних осіб. Видано 72 будівельних паспортів забудови земельної ділянки на будівництво житлових будинків та господарських будівель та споруд. З початку 2019 року управлінням містобудування та архітектури було прийнято рішення про надання 32 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва, з них: 7 - на проектування житлових та громадських будівель, 2 - на проектування будівель складського призначення та інфраструктури, 23 - на проектування індивідуальних гаражів.

Головний архітектор міста зазначила, що на виконання рішення виконкому Білгород-Дністровської міської ради №155 від 25.04.2019 року «Про затвердження оновленої комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Білгороді-Дністровському» управлінням містобудування та архітектури проводиться робота щодо виявлення тимчасових споруд, що розташовані з порушенням прийнятих вимог та підлягають демонтажу. Всього виявлено 39 тимчасових споруд, в тому числі на 9 з цих ТС готується проект рішення виконавчого комітету щодо демонтажу. Щодо інших 30, то власникам (користувачам) ТС фахівцями управління було надано листи з попередженням щодо необхідності демонтажу споруд за власні кошти. Крім того, з початку 2019 року управлінням містобудування та архітектури продовжено строк дії 16 паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та надано 28 нових паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, з них: 15 – в місті Білгороді-Дністровському, 13 – в смт Затока та смт Сергіївка.

За інформацією В. Поліщук, з початку 2019 року управлінням містобудування та архітектури був наданий 231 висновок до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність та в оренду.

Керуючись вимогами ст. ст. 30, 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», управлінням містобудування та архітектури розроблений Порядок залучення, розрахунку, розміру і використання пайової участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Білгорода-Дністровського». Згідно даного порядку граничний розмір пайової участі для житлових будинків, площею понад 300 кв. м складає 4%; нежитлових будівель – 10%.

З початку 2019 року управлінням містобудування та архітектури проводилась робота по залученню коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. За цей період складено 5 договорів на загальну суму 533 358, 867 грн., та вже сплачено забудовниками пайового внеску на суму 379 874,46 грн.

Головний архітектор міста повідомила, що на виконання «Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2019 року №367, управління містобудування та архітектури, як уповноважений орган з присвоєння адреси об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, підготувало 9 наказів щодо присвоєння та зміни адрес нерухомого майна.

Крім того, при підготовці інформаційних карток адміністративних послуг з присвоєння адрес та необхідності підготування 8 варіантів вищезазначених карток, фахівцями управління прийняте рішення щодо підготування регуляторного акту щодо Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в місті Білгороді-Дністровському.

Фахівцями управління містобудування та архітектури ведеться робота по підготовці документації на розташування рекламних засобів на території міста та продовження діючих договорів. З початку року підготовлена документація на розташування рекламних засобів на території міста - всього 2 дозволи.

Також, ведеться робота по підготовці регуляторних актів та змін до існуючих регуляторних актів які найближчим часом будуть представлені на затвердження.

З початку 2019 року заплановано та підготовлено:

- Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Білгороді-Дністровському;

- Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Білгороді-Дністровському біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності;

- Про внесення змін та доповнень до Правил розміщення об’єктів зовнішньої реклами в м. Білгороді-Дністровському.

Вікторія Поліщук окремо зупинилася на роботі з охорони пам’яток культурної спадщини. На території міста знаходиться 34 пам’ятники архітектури, 14 пам’ятників історії, 4 пам’ятники археології та 1 пам’ятник монументального мистецтва. Управління, в межах своїх повноважень, забезпечує контроль за веденням обліку та охорони пам’яток культурної спадщини.

Продовжується робота по затвердженню науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план м. Білгорода-Дністровського Одеської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» . Документація передана для розгляду в Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації у березні 2019 року, але розгляд з незрозумілих причин відкладається, зазначила головний архітектор.

Вікторія Поліщук відповіла на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах “Торнадо-прес” та “Наше місто”, передачах радіомовлення “Новини Придністров’я”, телеканалів “Перший муніципальній” та “Бессарабія ТБ”.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік