Інформація про стан захворюваності на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19 на території Білгорода-Дністровського, станом на 27 липня


28.07.2020 14:22 839

Станом на 27.07.2020 року, з початку епідемії на території міста Білгорода-Дністровського зареєстровано 85 випадків захворювань на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19. За останній тиждень відбулось стрімке зростання захворюваності. Зокрема, у три рази збільшилось число виявлення нових випадків - 30 осіб, на попередньому тижні це було 10 хворих. З числа захворілих – 11 дітей, всі перебувають у сім’ях, інфікування відбулось у родинах від хворих родичів, всі отримують лікування в амбулаторних умовах.

За станом здоров'я пацієнтів та у відповідності до нормативних документів системи, були переведені до лікувальних установ І-хвилі м. Одеси - КНП «ООМЦ» – 35 хворих - 41% після лабораторного підтвердження коронавірусної хвороби методом ПЛР в обласній вірусологічній лабораторії. У важкому стані перебувають 5 хворих, 3 мають кисневе забезпечення. З 20.07.2020 року транспортування хворих здійснюється також до КНП «Чорноморська міська багатопрофільна лікарня» у зв’язку із відсутністю ліжко-місць у медичному центрі м. Одеси, 2 особи лікуються у КНП «Дунайська обласна лікарня» м. Ізмаїла.

Перебувають у самоізоляції – 22 особи. Померли 3 жінки – летальність складає 3,6% захворілих.

Загалом на території міста та Білгород-Дністровського району зареєстровано 131 випадок хвороби, госпіталізовано 52 пацієнта, захворіли медичні працівники – 23, одужали – 22 особи, померли – 3 жінки.

Проведений аналіз хворих на COVID-19 свідчить, що значно частіше хворіють жінки:

• жінки – 71 особа – 83%,

• чоловіки – 14 особи – 17%,

за віком питома вага хворих - це працездатні особи у віці 40- 60 років – 49 осіб – 59%,

за професійною діяльністю:

• медпрацівники – 24 особи – 29%,

• пенсіонери - 20 осіб – 25%,

• військовослужбовці та поліцейські – 6 осіб – 7%,

• працівники освітніх закладів – 8 осіб – 10 %;

за місцем проживання:

• місто – 73 особи – 86%,

• приміські села – 16 осіб – 14%.

Забір проб біо-матеріалу на ПЛР на території міста від контактних осіб, пацієнтів із ознаками гострої респіраторної хвороби та пневмоніями, за направленнями сімейних лікарів або повідомленням бригад Ш(Е)МД виконують безкоштовно:

• КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня»,

• КНП «Білгород-Дністровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»,

• КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня».

Дослідження мешканцям за власним бажанням ці установи не проводять у відповідності до нормативних документів.

Лабораторне дослідження біо-проб здійснює ДУ «Український науково-дослідний інститут ім. І.І. Мечникова МОЗ України» (м. Одеса, вул. Церковна,2/4), дослідження проводить щодня, без вихідних.

Проводиться епід-розслідування за новими фактами позитивних ПЛР досліджень на COVID-19 працівниками лабораторного центру, надаються списки контактних осіб для організації медичного супроводу, при потребі організовується амбулаторне лікування або хворі спрямовуються на стаціонарне лікування.

Послаблення карантину та відпустковий літній період призвели до нехтування вкрай важливих заходів попередження респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, а саме:

• соціальне дистанціювання 3 метри,

• вдягання індивідуальних засобів захисту у приміщеннях де перебуває понад 5 осіб,

• правила особистої гігієни при митті рук,

• використання засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях та транспорті.

За оцінками світових експертів-епідеміологів ризиковою під час епідемічного зростання захворюваності є поведінка людей, які не переймаються власним захистом, відвідують колективні заходи у закритих приміщеннях із використанням кондиціонерів без доступу повітря, перебування у закритих приміщеннях з достатнім фізичним навантаженням (танці, співи, фітнес, спортивні тренування тощо).

Наші мешканці вкрай незадовільно ставляться як до власного здоров'я, так і до здоров'я близьких оточуючих. Так, не зважаючи на всі світові рекомендації фахівців, хворі не залишаються вдома у самоізоляції, а виходять на роботу, пересуваються у громадському транспорті, та навить здав біо-проби на ПЛР не самоізолюються, як радять всі світові та вітчизняні медичні фахівці, а подовжують вести активний та вкрай небезпечний для оточуючих спосіб життя. Так епід-розслідування випадків захворювань виявляє наявність 18-25 контактних осіб, навить у осіб пенсійного віку старше за 80 років. Що значно збільшує ризики захворіти для кожного мешканця та пересічних громадян.

Застерігаємо увагу наших мешканців, що у разі наявних ознак захворювання, або погіршення стану, необхідно не заволікати та не займатися самолікуванням, а звертатися безпосередньо до обраного сімейного лікаря, або лікаря-педіатра у робочий час, враховуючи чергування у вихідні та святкові дні лікарів сімейних амбулаторій, а у разі потреби екстреної допомоги – до спеціалістів станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в «групі ризику» щодо розвитку ускладнень, або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг захворювання.

Нагадуємо, послаблення карантину не скасовує основні правила, які розроблені заради зменшення інфікування COVID-19 – це соціальне дистанціювання 5 метрів, особиста гігієна з обробкою рук антисептиками та використання засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях та громадському транспорті.

Бережіть себе та своїх рідних, будьте уважні та обережні!

Щотижнева інформація за посиланням: http://reachinitiative.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/60b2a785c4fb47d09758cbbd8e2f727c


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік