Інформація про стан захворюваності на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19 на території міста Білгорода-Дністровського, станом на 24 липня 2020 року


24.07.2020 15:04 838

Станом на ранок 24 липня 2020 року з початку епідемії, на території міста зареєстровано 67 випадків захворювань на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19.

Серед захворілих:

жінки – 49 осіб – 73%,

чоловіки – 15 осіб – 22%,

4 дитини - 5 %;

за віком:

40-60 років – 35 осіб – 52%,

старше 60 років – 20 осіб – 30%,

20-40 років – 7 осіб – 12%,

4 діти – 6% (молодшій дитині 2 роки, старшій – 15 років);

професійна діяльність:

медпрацівники - 22 особи – 33%,

пенсіонери 16 осіб – 24%

військовослужбовці та поліція – 4 особи – 6%,

працівники освітніх закладів – 3 особи – 4%;

за місцем проживання:

місто – 49 осіб – 73%,

приміські села – 15 осіб – 22%,

смт Сергіївка – 2 особи – 3%,

смт Затока – 1 – 1%.

За станом здоров’я та у відповідності до нормативних документів системи були переведені до обласних лікувальних закладів – 30 хворих – 45% після лабораторного підтвердження коронавірусної хвороби методом ПЛР в обласній вірусологічній лабораторії. Дві жінки перебувають у важкому стані із кисневою підтримкою.

З 20 липня 2020 року транспортування хворих здійснюється до КНП «Чорноморська міська багатопрофільна лікарня» у зв’язку із наповненням обласного медичного центру м. Одеси та 2 хворих у обласній лікарні м. Ізмаїла.

Перебувають на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів 16 хворих, у самоізоляції – 22 особи, одужали 10 осіб.

З метою проведення діагностики у: контактних осіб, пацієнтів із ознаками гострої респіраторної хвороби та пневмоніями, за направленнями лікарів було взято понад 750 біологічних проб на ПЛР, дослідження здійснює ДУ «Український науково-дослідний інститут ім. І.І. Мечникова МОЗ України» щодня, без вихідних. Забір біо-проб на ПЛР на території міста виконують: КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», КНП «Білгород-Дністровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня» за направленнями сімейних лікарів, або повідомленням бригад Ш(Е)МД.

Проводиться епід-розслідування за новими фактами позитивних ПЛР досліджень на COVID-19 працівниками лабораторного центру, надаються списки контактних осіб для організації медичного супроводу, при потребі організовується амбулаторне лікування або хворі спрямовуються на стаціонарне лікування.

Звертає на себе увагу стрімке зростання випадків захворювань на COVID-19 серед населення міста за останні два тижні. Так, за останній тиждень захворіли 26 осіб, за попередній тиждень було 10 осіб. Послаблення карантину призвело до нехтування вкрай важливих заходів попередження респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, а саме: соціальне дистанціювання (3 метри), вдягання індивідуальних засобів захисту у приміщеннях де перебуває понад 5 осіб, правила особистої гігієни при митті рук та використання засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях та транспорті.

Деякі мешканці міста зневажливо ставляться як до здоров'я оточуючих так і до власного здоров'я. Так, не зважаючи на всі рекомендації фахівців за останні 4 місяці, хворі не залишаються вдома у самоізоляції, а виходять на роботу, пересуваються у громадському транспорті, та навіть вже здавши біо-проби на ПЛР не самоізолюються, як радять всі світові медичні фахівці, а подовжують вести активний та вкрай небезпечний для оточуючих спосіб життя. Так епід-розслідування випадків захворювань виявляє наявність 18-25 контактних осіб, навіть у осіб пенсійного віку старше 80 років. Що значно збільшує ризики для кожного мешканця та пересічних громадян.

Застерігаємо наших мешканців, що у разі наявних ознак захворювання, або погіршення стану, необхідно не зволікати та не займатися самолікуванням, а звертатися безпосередньо до обраного сімейного лікаря, або лікаря-педіатра у робочий час, враховуючи чергування у вихідні та святкові дні лікарів сімейних амбулаторій, а у разі потреби екстреної допомоги – до спеціалістів станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в «групі ризику» щодо розвитку ускладнень, або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг захворювання.

Нагадуємо, послаблення карантину не скасовує основні правила, які розроблені заради зменшення інфікування COVID-19 – це соціальне дистанціювання 5 метрів, особиста гігієна з обробкою рук антисептиками та використання засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях та громадському транспорті.

Бережіть себе та своїх рідних! Будьте здорові!


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік