Літературно-музична композиція “Осінні карнавали Ліни Костенко”

30-11-2018 12:49 225
категорія: Новини міста


28 листопада 2018 року в Білгород-Дністровській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна проведена літературно-музична композиція “Осінні карнавали Ліни Костенко”. Захід організований ГО “Жінки за майбутнє України” за сприяння відділу культури Білгород-Дністровської міської ради, комунальної установи “Централізована бібліотечна система” та педагогічного училища. В ньому взяли участь Діна Базіленко, на яку покладені повноваження заступника Білгород-Дністровського міського голови, Заслужений працівник культури України Валентина Нікіруй, представники громадських організацій, бібліотечних установ, міського Центра дитячої творчості, вищих навчальних закладів міста, засобів масової інформації тощо.

Відкрила захід голова громадської організації “Жінки за майбутнє України” Віра Сипко, яка зазначила, що на нинішньому поетичному олімпі серед інших майстрів слова вже кілька десятиліть Ліна Костенко живе як “нерозгадане диво”.

“Вкрай малослівна щодо себе самої, Ліна Костенко залишає нам право побачити у віршах відблиск свого життя, високих почуттів, тяжкої письменницької долі. Її біографія вписана в творчість, інкрустована в поезію”, - зазначила Віра Сипко.

- Поетеса свого часу стала легендою. Ще тоді, коли молоток репресій розбив на уламки цілісний і чистий кристал української культури 60-х. Її не друкували 16 років. Поезія Костенко вже з перших віршів була бунтом - бунтом особистості, повстанням духу. Усі ці роки вона була і є хранителькою згасаючого вогню, самотньою на березі найгарнішого з морів, - вели розповідь про Ліну Костенко ведучі літературно-музичної композиції.

Розповідь про життєвий та творчий шлях видатної української поетеси чергувалася з декламуванням віршів, вокальними та хореографічними номерами у виконанні Валентини Нікіруй, викладачів та студентів педагогічного училища, ансамблю “Пірует”. Також, спеціально до заходу був підготовлений стенд з експозицією “Поетичний простір Ліни Костенко”.

Наприкінці заходу Діна Базіленко зазначила, що Ліна Костенко - визначна постать в українській культурі. Великий творчий набуток поетеси важко переоцінити. І це дуже добре, що шляхом вивчення її творчості, долучення до таких заходів студентської молоді формується свідомість та потяг до прекрасного. Також, Діна Базіленко подякувала громадській організації “Жінки за майбутнє України” за активну діяльність та небайдужість до виховання нинішнього покоління.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44