Білгород-Дністровський приєднався до національного культурно-патріотичного кінопроекту «Слава Україні! – Героям Слава!»

14-03-2019 14:11 189
категорія: Новини міста


14 березня 2019 року в Білгород-Дністровському центру культури та дозвілля пройшов показ короткометражних героїко-патріотичних фільмів в рамках національного культурно-патріотичного кінопроекту «Слава Україні! – Героям Слава!». На початку заходу перед присутніми виступила Фурдуй Олена – голова Союзу Молодих Кінематографістів України та Генеральний продюсер кінопроекту "Слава Україні! - Героям Слава!", яка наголосила, що сюжети короткометражних фільмів створені на прикладах героїчної боротьби українських волонтерів, лікарів, воїнів і всіх свідомих громадян за самовизначення і творення власної держави, за ідеали свободи, державну незалежність і територіальну цілісність України.

Символічно, що кінопоказ відбувся в Білгороді-Дністровському в День українського добровольця – день, коли у 2014 році перші 500 бійців самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Тоді, у 2014 році, добровольці першими відреагували на російську агресію та почали створювати військові, поліцейські та парамілітарні добровольчі формування, аби забезпечити захист територіальної цілісності та суверенітету України.

Протягом однієї години старшокласники та військовослужбовці строкової служби, які прийшли на кінопоказ, мали можливість переглянути три кінострічки – «Висота», «Жага неба» та «Салдатики», створені молодими кінематографістами України.

Перший фільм – «САЛДАТИКИ», екранізація твору Володимира Винниченко про боротьбу проти панства, яка набирає обертів у 1904 році. Відвойовувати справедливість селяни прийшли до Пана, а наткнулися на солдатів. Що оберуть селяни? Відстояти правду чи залишатися рабами? Що оберуть солдати? Бездушно вбити за наказом, чи залишитись чистим перед богом, совістю і людьми? Паралель проводиться у 2014 рік – Євромайдан. І знову народ проти влади... А у фільмі «ВИСОТА» йдеться вже про героїзм дитини – хлопця з Донецьку, перед яким постає нелегкий вибір між добром і злом, зрадою і відданістю, коханням і ненавистю. Волонтер з обмеженими фізичними можливостями у стрічці «ЖАГА НЕБА» пересувається тільки за допомогою інвалідного крісла, але доля дає йому шанс стати справжнім героєм. 
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23