Змагання з шахів та шашок, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав


14.02.2022 12:55 40

12 лютого Білгород-Дністровський Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» разом з воїнами-афганцями та дитячою шаховою академією «Умная пешка» провели вже традиційний, а цього року вже п’ятий, дитячий шаховий бліцтурнір на честь Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

На жаль, цього року не брали участь по хворобі декілька юних талановитих шахістів. Загалом, за звання кращих шахістів змагався 31 спортсмен з нашого міста, району та смт Сарата. Рівень підготовки спортсменів на дуже високому рівні, партії проходили в гострій комбінаційній боротьбі та теоретичних варіантах. Всіх призерів та переможців нагороджували особисто члени Спілки воїнів-інтернаціоналістів територіальної громади Білгорода-Дністровського: голова Спілки Пітюков Євген, учасники бойових дій Кушніренко Василь, Огуленко Станіслав та Саркісов Юрій.

За результатами змагань за швейцарською системою в 7 турів та контролем часу 5+2 маємо наступних призерів:

- в категорії «Дівчата» переможницею турніру стала Доценко Ольга, «срібло» виграла Прусова Яна, «бронза» у Кубищенко Анастасії.

- в категорії «Шахові таланти до 10 років» переміг Корнієнко Олександр, друге місце посів Антонов Ілля, третє - Зінчук Олександр.

- в категорії «Юніори» до 16 років перемогу святкував Хлівний Микита, який виграв всі партії. «Срібло» взяв Прусов Роман, «бронзу» – Журбенко Єгор.

- в категорії «Краща партія турніру» нагороджений Зінчук Олександр, який жертвою фігури поставив мат супернику.

- в категорії «Воля до перемоги» нагороджена Скопінцева Аврора, яка в безнадійному положенні в партії зіграла в нічию з суперником.

Всі призери та переможці нагороджені кубками, грамотами та медалями КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх», керівником якого є Сирбул Олексій.

Особисто слід зазначити високий, професійний рівень головного судді змагання, керівника ДША «Умная пешка» – Панфілова Олексія, який судить ці змагання вже п’ятий рік поспіль та правильно виховує своїх дітей на тренуваннях. Без його технічного забезпечення проведення таких змагань практично неможливо.

Цього ж дня в бліцтурнірі з шахів серед дорослих взяли участь 6 спортсменів. Грали в 3 круги з контролем часу 3+2. В дуже запеклій боротьбі до останньої партії перемогу святкував Георгієв Миколай, другим став Панфілов Олексій, третім – Деркачов Павло (за рахунок особистої зустрічі з Фаутовим Григорієм).

Всі призери та переможці нагороджені грамотами та медалями КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх».

13 лютого пройшли змагання з шашок, також присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В турнірі взяли участь 15 спортсменів міста, 7 хлопців та 8 дівчат, які грали за коловою системою окремо по дві партії з кожним. Ігри проходили запеклій боротьбі та хорошими теоретичними знаннями. За підсумками змагань:

- в категорії «Дівчата» переможницею турніру стала Попова Катерина, яка не програла жодної партії. Друге місце у Малоіван Ксенії, третє – у Сайкової Марусі.

- в категорії «Юніори» перемогу святкував Паук Ілля – учень 7 класу. «Срібло» виборов Кащі Ярослав, якому ще немає й 6 років, але він виявляє спортивний характер в кожному турнірі. Програв тільки переможцю з рахунком 1-3. «Бронза» у Варлакова Максима – одного з самих перспективних учнів клубу. Також займається шахами під керівництвом Панфілова Олексія.

- в категорії «Краща партія турніру» нагороджена Сівей Валерія.

- в категорії «Воля до перемоги» нагороджений Болотін Кирило, який тільки на одне очко відстав від третього призового місця, та на два очки від другого.

Всі призери та переможці нагороджені кубками, грамотами та медалями КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх».

Цього ж дня в турнірі з шашок серед дорослих взяли участь 6 спортсменів, серед яких 4 кандидати у майстри спорту. Грали в 2 круги з контролем часу 5+3 в шашки з жеребкуванням початкових ходів та позицій. Дуже впевнено перемогу здобув тренер з шашок Марченко Олексій, який був лідером усього турніру. Дуже яскраву гру показала Ольга Смоліна, яка в останньому турі перемогла з рахунком 4-0 в одного з лідерів Чернецького Віталія та посіла почесне друге місце.

За підсумками змагання:

1 місце – Олексій Марченко, 18 очок з 20 можливих,

2 – Ольга Смоліна, 14 очок,

3 – Віталій Чернецький, 13 очок,

4 – Юрій Криворот, 11 очок.

Всі призери та переможці нагороджені грамотами та медалями КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх»

Шахово-шашковий клуб висловлює подяку воїнам-афганцям, які подарували 6 шахових дощок, зроблених за замовленням, для проведення занять.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік