Завершення роботи над Стратегією розвитку Білгорода-Дністровського сьогодні не тільки актуальне, але й життєво необхідне для майбутнього міста


08.04.2021 17:01 195

8 квітня міський голова Віталій Граждан і депутати Білгород-Дністровської міської ради провели зустріч із науковцями Одеського національного економічного університету, під час якої обговорили питання завершення роботи над Стратегією розвитку міста Білгорода-Дністровського, яка була розпочата у 2017 році.

Захід відкрила Ольга Ціпуленко - директорка Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста, депутатка міської ради, яка зазначила, що на сьогодні Білгород-Дністровський має у своєму розпорядженні проєкт Стратегії розвитку міста, який пройшов лише погодження виконавчим комітетом, але не був затверджений міською радою. Саме тому на даний час постає нагальна потреба в якісному завершенні процесу формування перспективного плану розвитку міста.

Доктор економічних наук, професор Одеського національного університету Анатолій Ковальов, начальник відділу наукових досліджень і консалтингу, кандидат економічних наук, доцент Олег Бабій у своїх виступах зазначили, що наявний проєкт Стратегії розвитку міста Білгорода-Дністровського, розроблений у 2018 році, має бути актуалізований відповідно до нових законодавчих актів, що були введенні за останні два роки, та винесений на розгляд та затвердження міською радою.

До того ж, вже прийнята Стратегія розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки, і міський перспективний план також повинен бути синхронізований з нею, зазначили науковці.

Поряд з містом з’явилися та розвиваються нові територіальні об’єднані громади, взаємодія з якими потребує відображення в Стратегії розвитку міста на взаємовигідних умовах.

Змінилися й правила подачі заявок на отримання містом фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Тепер однією з головних умов взаємодії з цим державним інвестором є наявність стратегічного плану розвитку території.

Більше того, потребують детальної конкретизації питання формування туристичної галузі, як провідного сектора міської економіки Білгорода-Дністровського.

На порядку денному залишаються й розв’язання актуальних питань екологічної безпеки, поводження з твердими побутовими відходами, спільна розробка перспективних інвестиційних програм та проєктів, головне спрямування яких – сталий економічний розвиток міста Білгорода-Дністровського.

«Завершення роботи над Стратегією розвитку Білгорода-Дністровського сьогодні не тільки актуальне, але й життєво необхідне для майбутнього міста. Часу обмаль, а роботи щодо перспективного планування розвитку міста достатньо. Вона об’ємна, масштабна і дуже відповідальна. Зрозуміло, що без Стратегічного плану вести конструктивний діалог з інвесторами неможливо. Але я впевнений, що ми обов’язково впораємося з цими викликами», - підсумував зустріч міський голова В. Граждан.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік