Засідання міського методичного об’єднання вчителів трудового навчання та предмету «Технології» (хлопчики)


06.01.2022 13:28 22

5 січня 2022 року на базі закладу загальної середньої освіти №6 відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів трудового навчання та предмету «Технології» (хлопчики) за темою «Формування та розвиток ключових компетентностей учнів на уроках трудового навчання та технологій».

Керівник методичного об’єднання Юрій Байло зазначив, що активне впровадження нових методів, форм та технологій навчання сприяють формуванню в учнів компетентостей технічного і технологічного кругозору, культури праці та побуту, самостійного та критичного мислення, розвитку особистісних якостей, потрібних людині як суб’єкту сучасного виробництва і культурного розвитку суспільства, виховання відповідальності за результати власної діяльності, які необхідні для компетентного випускника.

Досвідом роботи поділився вчитель трудового навчання ЗЗСО №4 Володимир Збарський, зосередивши увагу колег на формах роботи щодо активізації зацікавленості учнів під час уроку, наголосивши, що під час занять з трудового навчання фізична діяльність учнів поєднується з розумовою, адже учням доводиться розв’язувати цілий ряд творчих завдань, включаючи такі, як конструювання виробів, розробка технології їх виготовлення, виконання математичних розрахунків при побудові креслень, шаблонів та ін. При цьому учні застосовують свої знання з основ наук, а також набувають нових знань. В процесі трудового навчання створюються умови й для морально-естетичного виховання. Створюючи гарні, корисні речі, беручи участь в продуктивній праці, учні відчувають себе учасниками виробництва.

Учасники засідання обговорили питання дотримання учнями правил безпечної роботи, виробничої санітарії, особистої гігієни під час уроків та опрацювали методичні матеріали щодо викладання трудового навчання та технологій в класах, які не діляться на групи під час вивчення предмету.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік