Всесвітній день поезії


22.03.2024 10:21 18

21 березня по всьому світу відзначають День поезії. Відповідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати 21 березня Всесвітній день поезії (WorldPoetryDay).

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році і відзначають його на державному рівні, так як поезія це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів.

З нагоди Всесвітнього дня поезії та з метою обізнаності засуджених осіб з поетичними збірками видатних українських поетів та зарубіжжя, в рамках співпраці Мережі DOCU/CLUB в кіноклубі медіа просвіти з прав людини DocudaysUA Білгород-Дністровському районному відділі пробації модератором кіноклубу Ольгою Городецька проведено захід та організовано перегляд документальної стрічки режисера Сергія Лисенка «Мова», яка розкрила велике бажання українського народу, попри війну, біль та страждання, постійно вивчати мову та її культуру, розмовляти українською. Адже в наш час володіти та розмовляти чисто солов’їною мовою – це престижно, бо українська мова - одна з найбільших цінностей нації, яку вона має плекати, розвивати, популяризувати.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік