«Туберкульоз: знай, стережись, не бійся»


26.03.2024 10:54 10

Туберкульоз залишається серйозною глобальною проблемою охорони здоров’я і щороку забирає мільйони життів. На протидію цього вкрай важливо впроваджувати ефективні стратегії профілактики, особливо в Україні, де захворюваність на туберкульоз є дуже високою. Застосовуючи як специфічні, так і неспецифічні методи профілактики, Україна може досягти значних успіхів у зниженні захворюваності на туберкульоз і покращенні результатів у сфері охорони здоров’я.

В Білгород-Дністровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області проходить тиждень боротьби з туберкульозом під гаслом «Туберкульоз: знай, стережись, не бійся» для осіб міра покарання, яких не пов’язана з позбавленням волі.

Метою заходів було розповсюдження знань про захворювання, його поширення, привернути увагу до існуючої проблеми, розвивати солідарність поколінь до забезпечення здорового способу життя.

На групові заходи були запрошені фахівець із громадського здоров’я Білгород-Дністровського районного відокремленого підрозділу Державної установи «Одеський ОЦКПХ МОЗ України» Нелі Бідюк та, волонтер уповноваженого органу з питань пробації, сімейний лікар КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Білгород-Дністровської районної ради» Світлана Іщенко.

Акцентом зустрічей було лікування та профілактика захворювання. Під час групових заходів, разом із підобліковими обговорили шляхи передачі захворювання, його симптоми і можливості профілактики, наглядно ознайомилися із флюорограмами хворих пацієнтів та переглянули презентацію на тему: «Туберкульоз в Україні».

Наприкінці інтерактивної лекції провідний інспектор служби пробації Олена Кузнецова спонукала засуджених осіб до роздумів і усвідомлення відповідальності за своє здоров’я, а фахівцем із громадського здоров’я були роздані тематичні буклети та сімейний лікарем було проведено скринінгове анкетування для дорослої особи стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчить про туберкульоз.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік