Щодо стану архівної справи у Білгороді-Дністровському - на прес-конференції начальника архівного відділу міської ради Олени Звягінцевої


21.07.2021 14:50 50

21 липня начальник архівного відділу Олена Звягінцева провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ, під час якої інформувала про діяльність підрозділу.

Як зазначила О. Звягінцева, у структурі Білгород-Дністровської міської ради архівний відділ діє з 1 січня 1958 року. Його основним завданням є створення належних умов зберігання, поповнення та активного використання документів Національного архівного фонду (документів, які не мають строк зберігання), суттєве покращення стану архівної справи на території міста, контроль над якістю формування справ в установах, задоволення соціально-правових потреб громадян та врахування у роботі відділу пріоритетів, визначених державою.

«В архівному відділі зберігаються документи, які відображають історію розвитку нашого міста і хронологічно охоплюють період з 1945 року по теперішній час», - підкреслила Олена Звягінцева.

За її інформацією, станом на 1 липня 2021 року на зберіганні в архівному відділі знаходиться 65 фондів, які налічують 16096 одиниць зберігання, в тому числі 15 фондів періоду незалежності (5718 од. зб.). Перші одиниці зберігання датовані 1944 роком, всі документи внесені до описів, що спрощує пошукову роботу.

Основними важливими фондами є:

- Білгород-Дністровська міська рада та її виконавчий комітет (1945-2019 роки), а саме рішення міської ради, виконавчого комітету, розпорядження міського голови та документи, які є підставою для прийняття рішень, розпоряджень;

- Затоківська селищна рада та її виконавчий комітет (1945-2019);

- Сергіївська селищна рада та її виконавчий комітет (1976- 2018).

Другий напрямок роботи архіву - це забезпечення соціально-правових потреб суспільства, а саме прийом та виконання запитів організацій, установ, підприємств, громадян зі всієї України та зарубіжжя.

Як зазначила начальник архівного відділу, з початку року було виконано 187 запитів. Також 128 громадян отримали консультацію стосовно знаходження документів. У відділі працює читальний зал, що надає можливість роботи з первинними документами громадянам. За перше півріччя у читальному залі зареєструвались та скористувались послугами читального залу 6 громадян.

Окремо Олена Звягінцева зупинилася на питанні укріплення та утримування в належному стані матеріально-технічної бази архіву.

«Протягом 2016-2020 років діяла міська цільова програма «Архів – захист історичної пам’яті міста Білгород-Дністровського», яка була реалізована в повному обсязі. Це надало можливість поліпшити матеріально-технічну базу архіву. А саме: збільшено кількість стелажного обладнання, придбані архівні короба для зберігання документів, придбано та підключено пристрій для встановлення система підігріву води для поліпшення умов щоденного прибирання приміщень, блок безперебійного живлення», - повідомила О. Звягінцева.

Також, начальник архівного відділу відповіла на питання журналістів. Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися в газетах «Торнадо-прес» та «Слово Придністров’я», інтернет-виданні «Наше місто», передачах Першого муніципального каналу.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік