Сергій Гриневецький вручив представникам громад області ключі від 8 мобільних інклюзивно-ресурсних центрів


11.02.2022 08:19 322

За участі голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького, відбулась церемонія вручення мобільних інклюзивно-ресурсних центрів. Авто отримали 8 інклюзивно-ресурсних центрів – Доброславський (Одеський район), Березівський (Березівський район), Великомихайлівський (Роздільнянський район), Подільський (Подільський район), Татарбунарський (Білгород-Дністровський район), Болградський (Болградський район), Саф’янівський (Ізмаїльський район) та обласний ресурсний центр підтримки інклюзивного навчання комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

«Це – автомобілі спеціального призначення з можливістю перевезення осіб з інвалідністю на колісних візках та обладнанням для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей. Кожен автомобіль обладнаний дидактичними матеріалами для проведення корекційної роботи логопеда, психолога та дефектолога, що є універсальним, підходить для обстеження, корекції, навчальної діяльності діток різного віку та з різними особливостями розвитку» – зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

На думку голови ОДА, це дозволить значно краще підтримувати розвиток інклюзивної освіти в регіоні та сприятиме забезпеченню психолого-педагогічним супроводом та діагностуванням фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів дітей з особливими потребами навіть у найвіддаленіших куточках області.

«Сьогодні Одещина має 40 (найбільшу кількість в Україні) ресурсних центрів, але враховуючи те, що наша область найбільша за територією, має найбільшу кількість об’єднаних територіальних громад, то однією із проблем щодо супроводу навчання здобувачів з особливими освітніми потребами є бар’єрна недоступність та віддаленість сімей з дітьми даної категорії від інклюзивно-ресурсних центрів, що унеможливлює належний психолого-педагогічний супровід фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів. Саме тому Одеської обласна державна адміністрація спільно з обласною радою, прийняли рішення виділити кошти і придбати спеціально оснащені автомобілі, щоб фахівці з центрів громад, могли доїхати до кожного населеного пункту і надати необхідну допомогу. А наявність спеціального автомобіля в обласному ресурсному центрі підтримки інклюзивної освіти ще й дасть можливість створити мобільну бригаду фахівців з числа фахівців ресурсного центру для надання підтримки і методичної чи практичної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам чи педагогічним працівникам», – сказав Сергій Гриневецький.

Голова Одеської ОДА переконаний, що за допомогою держави, підтримки обласної влади та у співпраці з громадами можна повністю укомплектувати інклюзивно-ресурсні центри необхідними фахівцями.

«В таких центрах працюють люди, які віддаються цій професії на все життя. Бо їх вибір – це поклик серця, тому завдання влади зробити все необхідне для того, щоб забезпечити їх гідними умовами праці», – додав Сергій Гриневецький.
Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік