Сергій Гриневецький і Наталія Одарій-Захар’єва провели брифінг щодо вакцинації населення


26.07.2021 09:46 51

На брифінгу для представників засобів масової інформації голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький повідомив, що у липні 2021 року Україна вже отримала 2 млн доз вакцини Moderna від уряду США через глобальний фонд COVAX, а також за державний кошт – 228 700 доз Pfizer-BioNTech (Comirnaty) та 0,5 млн доз СoronaVac (SinoVac-BioTech). До кінця місяця, очікують надходження ще понад 5 млн доз вакцин, а саме 4,5 млн доз СoronaVac (SinoVac-BioTech) та 771 300 доз Comirnaty/Pfizer-BioNTech, закуплених за державний кошт. До кінця 2021 р. до України буде поставлено 47 млн доз вакцин від COVID-19. З них 8 млн доз в межах глобальної ініціативи COVAX, решта (39 млн доз) – за державний кошт.

«Наразі розпочався 5 етап вакцинації населення. Це означає, що кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї хвороби. Кожен може обрати найближчий пункт щеплення чи Центр масової вакцинації, щоб щепитися та захистити себе від COVID-19», – наголосив Сергій Гриневецький.

Потужність вакцинальної кампанії зростає та постійно є нові надходження до обласного складу. До Одеської області вже надійшла вакцина Модерна (виробництво Іспанія) у кількості 21 450 доз. Вакцина з цієї поставки призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів. Також її використовуватимуть для ЦВН (центрів вакцинації населення)

Термін для ревакцинації – 28 днів. Вона схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Ефективність вакцини становить 94,1%

Moderna – це мРНК-вакцина, так само як і вакцина Pfizer, тобто вона не містить самого вірусу, вона містить частину інформації про збудник вірусу. Всі інші вакцини, які є в Україні (АстраЗенека, Короновак) містять частину вірусу (аденовірус та інактиоваваний). Цим вони відрізняються.

«Треба розуміти, що Moderna і Pfizer – це однакові вакцини за технологіє виробництва, тому довіра населення не повинна бути нижчою до даної вакцини», – пояснила присутнім директорка Департвменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

Згідно розпорядження офісу Президента низка Центрів Вакцинації Населення працюватимуть щодня як у місті, так і у області. Зокрема в Одесі щодня працюватимуть 3-и центри на базі полікліники 20, 10 та 1.

В області – працюватимуть щодня 11 ЦВН – в усіх районних центрах (Роздільна, Білгород-Дністровський, Болград, Подільськ, Ізмаїл та Березівка), а також у містах Одеського району: Авангард, Овідіопіль, Чорноморськ, смт. Таїрове та с. Троїцьке).


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.uaБілгород-Дністровська міська рада, 2021 рік