Поради та рекомендації щодо обробки плодових дерев навесні


20.04.2022 10:16 14

Правильна та своєчасна обробка плодових дерев весною дозволяє отримати добрий врожай. Боротьба зі шкідливими організмами розпочинається з приходом теплих днів. Обробка дерев навесні проводиться за допомогою хімічних препаратів, які зареєстровані у Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Кожен з препаратів має відповідне дозування згідно інструкції про використання відповідного хіміката.

Для боротьби із захворюваннями та шкідниками використовують фунгіциди, які допомагають боротися з грибковими, вірусними і бактеріальними захворюваннями (Топаз, Фундазол, Хорус, Акробат, бордоська суміш, залізний купорос та інші), та інсектициди, які призначені для знищення комах шкідників на різних стадіях розвитку (Актара,Іскра, Децис, Біотлін, Командор та інші).

Вибір препарату залежить від переслідуваних цілей. Для ранньої обробки використовуються бордоська суміш або мідний купорос, для боротьби зі шкідниками - універсальні інсектициди (Іскра, Децис Профі, Танрек, Біотлін), а для профілактики захворювань - Бітоксибацилін, Фітоверм, Актофіт, Басаміл та інші.

На особливу увагу заслуговують біопрепарати, що не шкодять і не викликають звикання, зокрема: Фітоверм, Актофіт, Басаміл, Фітоспорин-М та інші.

Прищепа О.В., державний фітосанітарний інспектор
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік