3 листопада 2022 року в Публічній бібліотеці було проведено виробничу нараду з провідними фахівцями та завідуючими бібліотек-філій КУ «Публічна бібліотека Білгород-Дністровської міської територіальної громади».
Директор Публічної бібліотеки Алла Уманець розпочала нараду з приємного – це отримання Грамоти колективом КУ «ПББД» від Департаменту культури національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації за довіру та оцінку роботи.
В ході наради обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2023 рік, а це: впровадження інформаційних технологій і сучасних форм бібліосервісу в бібліотечну практику, сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризація краєзнавства, інформування громади про події з історії і сьогодення краю з метою максимально повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів.
Одним із актуальних питань наради була інформація про надання бібліотеками якісних інформаційних послуг вимушеним переселенцям, сприяння соціальної адаптації громадян. Внутрішньо переміщені особи - це люди, які в силу трагічних обставин залишили свої рідні домівки, побачили та пережили справжню страшну війну, потребують від нас чуйності, терпимості, доброти, турботи, поваги, розуміння та допомоги. Поділилися досвідом роботи завідуючі бібліотеками-філіями та завідуюча відділом обслуговування дітей та юнацтва Публічної бібліотеки, де уже ведеться з ними робота.
«Річний план роботи – це своєрідна «рекламна листівка» бібліотеки, яка відображає цікаві заходи, основні функції та напрямки в діяльності. Вміло складений річний план роботи – запорука успіху», - зауважила Віра Полтінка завідувачка методико-інформаційним відділом Публічної бібліотеки. Зосередила увагу присутніх на основних напрямках планування бібліотечної діяльності, а саме: «національно-патріотичне», «художньо-естетичне», «екологічне», профілактичне «за здоровий спосіб життя», «бібліотеки проти самотності», «робота з керівниками дитячого читання».
Провідний методист Ірина Чеботар розповіла про дієві методи заохочення користувачів різних вікових категорій до читання. Літературні квести, театралізовані постановки, конкурси ерудитів, фан-паті, літературні джем-сейшени необхідно організовувати в бібліотеках. «… Ми маємо продовжувати реалізацію своєї місії, знаходити можливості для активної діяльності бібліотек міста з урахуванням безпечних умов для своїх користувачів», - підкреслила Ірина.
Заступник директора Марина Станцой надала рекомендації щодо планування краєзнавчої діяльності бібліотек, познайомила з новими збірками Ірини Бессараб (Рябченко Ірина Олегівна) «Мятежный дом», «Над Бессарабией звонят колокола». Місцева письменниця подарувала книги бібліотекам міста.
Бібліотеки Білгорода-Дністровського прагнуть в складних умовах війни залишатися невід’ємною частиною громади та забезпечити вільний доступ користувачів до цікавої інформації, знань та культурних надбань.