Інформація про роботу Департаменту соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород-Дністровської міської ради за період з 14 по 31 серпня 2023 року


11.09.2023 09:55 15

З метою дотримання законодавства України в сфері соціального забезпечення, Департамент соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород- Дністровської міської ради здійснює функції розпорядника коштів, що надходять з різних джерел фінансування.

З 14.08.2023 року по 31.08.2023 року Департаментом соціальної, сімейної політики та охорони здоров’я Білгород - Дністровської міської ради перераховані кошти на здійснення інших заходів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення на загальну суму - 3 188 835,67 грн.

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ - 546 681,09 грн., в т. ч.

На соціальний захист дітей та сім’ї (виплата державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини та усиновлені дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги одиноким матерям, виплата тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, послуг патронатного вихователя, виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та здійснення видатків на сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, муніципальна няня) – 161 570,86 грн.

На соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини (виплата державної соціальної допомоги на догляд, виплата державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю з дитинства, внаслідок психічного розладу, непрацюючій особі пенсійного віку) – 354 302,23 грн.

Забезпечення виконання рішень суду – 14 828,00 грн.

Надання послуг з реабілітації дітей з інвалідністю – 15 980,00 грн.

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ - 2 642 154 ,58 грн., в т.ч.

Виплата щомісячної грошової допомоги Почесним громадянам міста за травень 2023 року – 18 000,00 грн.

Транспортні послуги особам з інвалідністю – 17 482,50 грн.

Надання пільг на житлово-комунальні послуги з місцевого бюджету учасникам АТО/ООС, вдові працівника МВ УМВС України в Одеській області, загиблого при виконанні службових обов’язків, вдовам загиблих воїнів-афганців під час виконання службового обов’язку, особам з інвалідністю з ураженням органів зору 1 та 2 груп, вдовам прикордонників загиблих при виконанні службових обов’язків в зоні проведення АТО – 71 696,71 грн.

Виплата матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися в складних життєвих обставинах, стомованим хворим, на поховання деяких категорій осіб, громадянам похилого віку, яким виповнюється 90 та більше років від дня народження – 126 000,00 грн.

Пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян - 410 600,00 грн.

Грошова компенсація на житло для ВПО УБД - 1 903 448,00 грн.

Пільгове медичне обслуговування осіб, постраждалих від аварії на ЧАЄС - 10 197,79 грн.

Надання соціальних гарантій особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку - 84 729,58 грн.

Відділом виплати допомог за звітний період прийнято 94 заяви для призначення 112 державних соціальних допомог, в тому числі 18 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Призначено 162 види державної соціальної допомоги, в тому числі 20 допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Проведено перерахування в межах терміну призначення в ручному режимі 7 державних соціальних допомог. Спеціалістами відділу за звітний період надані консультації з питань порядку призначення та виплати державних соціальних допомог (в тому числі в телефонному режимі) 280 громадянам.

Відповідно до Закону України від 3 грудня 2019 року № 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» відділом виплати допомог проводиться про кожному отримувачу державних соціальних допомог верифікація даних, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. За звітний період проведено превентивну верифікацію та отримано 90 повідомлень. Передано на виплату другий виплатний період серпня 2023 року для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам 10 отримувачам на суму 26000,00грн.

Проведено виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі - 47 особам, на суму 84729,58 грн.

За заявами громадян сформовано та видано 41 довідку про розмір державних допомог.

Відділом обслуговування та персоніфікованого обліку пільгового контингенту прийнято 1 заяву від особи з інвалідністю на забезпечення 3-ма допоміжними засобами реабілітації. Прийнято 1 заява від батьків дитини з інвалідністю на забезпечення її реабілітаційними заходами. Надано роз’яснення 5 особам з інвалідністю щодо отримання допоміжних засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг та санаторно-курортного оздоровлення.

Укладено 1 договір з реабілітаційним центром про забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними послугами на суму 16,0 тис. грн.

Відділом верифікації протягом звітного періоду здійснено 5 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулись за призначенням державних соціальних допомог, з метою визначення права громадян на призначення державних допомог та складено відповідні акти. За результатами обстеження та наданих громадянами документів, спеціалістами відділів у подальшому будуть прийматися рішення про право громадян на отримання державних соціальних допомог. Сформовано запити та отримано 110 інформаційних витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єктів. Проведено перевірку 120 особових справ отримувачів державних соціальних допомог. Також по 5 отримувачам державних соціальних допомог зроблені запити до установ та організацій щодо перевірки даних, зазначених заявниками у деклараціях. Отримано 75 відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Спеціалістами відділу проведено перевірку правильності призначення, виплати та зарахування коштів на особисті банківські рахунки по 120 утриманцям Білгород-Дністровського будинку-інтернату за 2 квартал 2023 року. Отримано 3 відповіді від головного сервісного центру МВС - про наявність/відсутність транспортних засобів у громадян-отримувачів субсидій та державних соціальних допомог.

Спеціалістами служби у справах дітей здійснювались протягом звітного періоду обстеження умов проживання осіб на виконання ухвал суду та за заявою особи.

Протягом звітного періоду спеціалістами служби приймалась участь у судових засіданнях щодо позбавлення матері батьківських прав, щодо захисту житлових прав неповнолітніх дітей та щодо усиновлення дитини.

Здійснено вихід до 23 осіб на виконання ухвали суду та з метою перевірки виконання рішення виконавчого комітету. Організовано та проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 22 питання. Проведено знайомство 3 дітей, позбавлених батьківського піклування з батьками-вихователями в режимі онлайн, за направлення служби у справах дітей ООДА.

На виконання міської цільової програми “Про забезпечення прав дитини на 2021-2023 роки організовано придбання одягу дітьми вразливих категорій, що перебувають на обліку у службі у справах дітей та в рамках щорічної акції “УРОК” проведено захід з вручення дитячого одягу дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування.

Сектором по роботі з внутрішньо переміщеним особами та з питань соціально-трудових відносин департаменту щоденно проводиться прийом та реєстрація внутрішньо переміщених осіб, відповідно до Порядку, викладеному в редакції постанови КМУ від 08.06.2006 року №352. Після реєстрації в Єдиний державній базі даних внутрішньо переміщеним осіб, заявникам видаються довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання та надаються роз`яснення щодо прав даної категорії громадян. Було зареєстровано 1 колективний договір.

Відділом сім'ї та організації роботи з надання соціальних послуг населення прийнято 17 рішень щодо надання соціальних послуг та 2 рішення про відмову в наданні соціальних послуг. Видано 2 посвідчення батьків з багатодітної сім’ї, 8 довідок дитини з багатодітної сім’ї, 4 довідки багатодітних батьків, подовжено строк дії 4 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 12 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Ведеться поточне листування з державними установами, організаціями підприємствами з питань діяльності відділу, з метою формування Бази даних дітей, які потребують особливої уваги та підтримки та формування єдиного обліку багатодітних сімей по місту Білгород-Дністровський.

Відділом з організаційної роботи за звітний період опрацьовано 610 документ : 298 вхідних документів, 166 вихідних документів, 146 звернення громадян, з них 8 звернення на урядову гарячу лінію. Спеціалістом з інформаційної обробки інформації відділу постійно ведеться супровід програмних забезпечень Департаменту, здійснено нарахування державних допомог на липень 2023 року. Здійснено нарахування усіх видів державних допомог на вересень 2023 року та сформовано виплаті відомості.

Білгород-Дністровський міським центром соціальних служб за звітний період відвідано 29 родин, які перебувають на обліку сімей, що опинилися складних життєвих обставинах з метою проведення соціально-профілактичної роботи щодо ведення здорового способу життя. Проводилась робота в рамках соціального супроводу з 22 родинами.

Відповідно до державних стандартів МЦСС мешканцям міста надано 986 послуг, зокрема:

- консультування – 305

- інформування - 301

- соціальна профілактика - 162

- соціального супроводу - 23

- соціальна адаптація - 1

- консультативно кризовий телефон - 7

- представництво інтересів – 186.

В рамках співпраці з БФ “Добрий самарянин” - сприяння в отриманні продуктів харчування сімей СЖО, охоплено150 сімей.

Проведено 7 сесій курсу “Самодопомога плюс” для отримувачів соціальних послуг - охоплено сім`ї, які опинились в складних життєвих обставинах.

Відділенням соціальної допомоги вдома КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» надано консультації з питань надання соціальної послуги - догляд вдома. Здійснювалось щоденне надання соціальних послуг у відповідності до індивідуального плану та графіку відвідування соціальними робітниками отримувачів соціальної послуги – догляд вдома. Проведено 6 обстежень умов проживання громадян міста з числа соціально вразливих груп населення для визначення їх потреб та надано пропозиції отримання соціальних послуг в територіальному центрі.

Проведено 20 зустрічей з підопічними установи за місцем їх проживання для оцінки якості надання соціальних послуг вдома та 8 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.

В КУ «Білгород-Дністровський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на базі відділення денного перебування для проведення дозвілля громадян похилого віку створено “Університету третього віку”, в рамках якого проведено наступні заходи:

- 4 репетиції музичного колективу, за участю 26 підопічних;

- курси комп’ютерної грамотності за участю 11 підопічних двічі на тиждень, які відвідують заняття;

- проведено зустріч з лікарем Крамаренко Н.І. на тему « ЗНАЧЕННЯ ВІТАМІНУ Б12” за участю осіб з вадами слуху шляхом жестової мови (сурдоперекладу) та участю 38 підопічних;

Проведено 15 обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян та громадян, які опинились у скрутних життєвих обставинах та потребують надання натуральної допомоги.

Видано талони на хлібобулочні вироби 7 підопічним закладу та продовжена робота пункту видачі засобів реабілітації.
Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік