Народний ансамбль сучасного танцю «Модерн Данс»


Керівник ансамблю – Пораденко Людмила Георгіївна.

Ансамбль сучасного танцю «Модерн Данс» почав своє існування у вересні 1990 року, як колектив Білгород-Дністровського міського ліцею.

Ініціатор його створення – Пораденко Людмила Георгіївна, є керівником і постановником танців.

З 2013 року ансамбль працює при Білгород-Дністровському центрі культури та дозвілля. У грудні 2013 року колективу присвоєно звання «народний».

У складі ансамблю 35 учасників віком 16-18 років та дитячий колектив-супутник.

«Модерн Данс» широко відомий в місті та області колектив. Ансамбль є лауреатом та переможцем обласних, Всеукраїнських та Міжнародих фестивалів і конкурсів:

- лауреат ІІ ступеня V обласного фестивалю-конкурсу аматорського хореографічного мистецтва «Чарівний світ танцю» (Одеса, 2004 рік);

- півфіналіст Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Крок до зірок» (Київ, 2006 рік);

- переможець Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Белый парус» (Одеса, 2006 , 2012 рік);

- лауреат І та ІІ ступенів міжнародного фестивалю дитячої творчості «Сергіївські зорі» (смт. Сергіївка, 2009, 2010 р.р.);

- лауреат ІІ ступеня Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Крок до зірок» (Київ, 2011 р.);

Останні роки визначаються систематичними виїздами ансамблю до Республіки Польща, де він бере участь у святах та налагоджує стосунки з польськими творчими колективами. У Білгороді-Дністровському бере активну участь у проведені днів польської культури.

Репертуар колективу щорічно поповнюється. В роботі постійно знаходиться понад 15 номерів. Кожен з них яскравий, своєрідний, неповторний.

Всі хореографічні композиції мають свої особливості. Кожна з них – це закінчена маленька сповідь зі своїм сюжетом. В них широко використовується поєднання танцювальних ритмів, різних стилів і напрямів, від класичної музики до модерну. Прослідковується гармонія культури, стилю костюма, музики й танцювальних елементів. Ансамбль «Модерн данс» має характерну спрямованість, індивідуальність, своєрідність. Хореографічні номери вирішені як через демі-класику, так і через вільну пластику, а також мають елементи сучасних напрямів.

Керівник колективу використовує яскраву палітру танців Бессарабії, стилізуючи народну хореографію, створює сучасні танцювальні полотна.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік