Надання допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадку захворювання медичного працівника гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2


15.10.2020 10:53 154

Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 394 була віднесена до переліку професійних захворювань.

Гостре професійне захворювання медичних працівників на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків, вважається страховим випадком, який передбачає страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.

При цьому у випадку захворювання медичного працівника на COVID-19, якщо захворювання пов’язане з виконанням професійних обов’язків, на час лікування діє норма про допомогу по тимчасовій непрацездатності, що пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV.

За час лікування гострого професійного захворювання допомога застрахованим особам надається за рахунок коштів Фонду у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати. Виплата допомоги здійснюються за рахунок коштів Фонду починаючи з шостого дня непрацездатності, перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця.

Підставою для надання зазначеної допомоги є виданий в установленому порядку листок непрацездатності та наявність акту розслідування гострого професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Бережіть себе! Бажаємо міцного здоров'я!

Начальник відділення

О.М. Припіяло
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік