Міжнародний день пам’ятників та історичних місць


15.04.2021 12:51 30

18 квітня щороку відзначається Міжнародний день пам'яток і визначних місць.

Напередодні, 15 квітня 2021 року журналіст та краєзнавець, редактор газети «Торнадо-ПРЕСС» Олександр Маркевич провів для підоблікових Білгород-Дністровського міськрайонного відділу пробації, захоплюючу лекцію про культурні пам’ятки та історичні місця Аккермана.

Тира, Алба Юлія, Турис, Білгород, Левкополь, Монкастро, Четатя Албе, Аккерман – все це назви одного міста – Білгород-Дністровський. Місто з давньою та багатонаціональною історією, безліччю пам’яток та історичних місць. Одне з них - Аккерманська фортеця, яка є унікальним комплексом історико-архітектурних пам’яток, її включено до Попереднього списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одна з небагатьох збережених фортець в Україні. Могутня, гарна, найпопулярніша, вона – перлина Бессарабії. А окрім неї ще безліч пам’яток!

Грецька (Іоанно-Предтеченська) церква, XIII—XVII ст.

Олександрівські казарми офіцерського корпусу, близько 1850 року (вул. Шабська, 51).

Вірменська церква Успіння Пресвятою Богородиці, 14—15 ст. (вул. Кутузова, 1)

Синагога та православні собори XIX ст.

Сарматський склеп, III ст.

Скіфська кам'яна гробниця або Скіфська могила, I—III ст. (на розі вул. Шабської та Портової).

Даний захід був спрямований на підвищення обізнаності суб’єктів пробації про різноманіття культурної спадщини, її вразливість та необхідність збереження її для подальших поколінь. Увагу присутніх було фокусовано на певних подіях, національних та місцевих особливостях. Суб’єкти пробації дізнались багато нового та цікавого, отримали масу задоволення та мали можливість задати свої питання.

Висловлюємо особливу подяку Олександру Маркевичу за високопрофесійний та прекрасно проведений пізнавальний захід!
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік