Кубок з блискавичної гри міста Білгорода-Дністровського з шашок та шахів


15.11.2021 14:53 72

13 та 14 листопада згідно Календарного плану заходів на 2021 рік та дотриманням всіх санітарних норм карантину та правил вакцинації відбулися ігри кубків міста з блискавичної гри.

В кубку з шашок взяли участь найсильніші шашисти міста. Турнір проходив за змішаною системою, де на першому етапі грають усі учасники між собою в чотири кола, а до другого етапу виходить четвірка найсильніших. В полуфіналах зустрічаються 1 місце з 4 місцем, а 2 місце грає з 3 місцем також 4 партії. Гра проходила в шашки з жеребкуванням початкових позицій, з контролем часу 5+0.

З перших турів лідерство захопили володар кубку міста минулого року Олексій Марченко та фіналіст кубку Віталій Чернецький, Ольга Смоліна та Юрій Криворот трохи відставали. В третьому та четвертому колі Юрій Криворот не програв жодному з суперників та посів почесне ІІ місце на попередньому етапі.

1 місце – Олексій Марченко – 31 очко (з 40 можливих),

2 місце – Юрій Криворот – 27 очок,

3 місце – Віталій Чернецький – 23 очка,

4 місце – Ольга Смоліна – 21 очко,

5 місце – Родіон Влаєв – 10 очок,

6 місце – Віталій Капланський – 9 очок.

За сімейними обставинами не зміг продовжувати боротьбу у наступному етапі Віталій Чернецький, та полуфінальні пари розподілилися наступним чином: Марченко – Влаєв, Криворот – Смоліна.

В першому півфіналі дуже переконливу перемогу здобув Олексій Марченко з рахунком 4-0. Але треба зазначити, що Родіон Влаєв, який тільки цього року почав брати участь у міських змаганнях, підвищує свою майстерність від турніру до турніру.

В другому півфіналі ігри завершилися з рахунком 2-2, та треба було грати додатковий тур, де перемогу з рахунком 2-0 святкував Юрій Криворот, який і пройшов до фіналу.

У фіналі зустрілися запекліші суперники, які беруть участь у всіх міських змаганнях останніх часів, Юрій Криворот та Олексій Марченко. Після перших двох ігор рахунок був 1,5 на 0,5 очка на користь Олексія. Але Юрій зібрався та дав бій в третій та четвертій партії та здобув в них перемоги.

Таким чином, з рахунком 2,5 на 1,5 володарем кубку міста з блискавичної гри став Юрій Криворот.

В кубку з шахів взяли участь 9 найсильніших шахістів міста. Турнір також проходив за змішаною системою в два кола. Грали з контролем часу 3+2. Дуже приємно, що цього року в турнірі взяв участь представник Індії Сундар Айер – великий аматор шахів. Всі наші спортсмени з великою повагою та побоюванням віднеслися до Сундара, тому що після того, як в 2007 році чемпіоном світу став Вішванатан Ананд, шахи в Індії стали дуже популярними та посідають друге місце в країні після крикету.

Після першого кола лідерство захопили Олексій Панфілов – фіналіст кубку минулого року, та Дмитро Вздвіжков – діючий чемпіон міста з класичних шахів та блискавичної гри. За третю та четверту позицію боротьбу вели Микола Георгієв та Петро Галюк. В другому колі Павло Деркачов, який посідав останнє місце після першого кола, здобув 7 перемог в 8 партіях, на половину очка випередив Петра Галюка, посів четверте місце та потрапив до півфіналу.

1 місце – Олексій Панфілов – 13,5 (за коефіцієнтом)

2 місце – Дмитро Вздвіжков – 13,5

3 місце – Микола Георгієв – 10

4 місце – Павло Деркачов – 8,5

5 місце – Петро Галюк – 8

6 місце – Сундар Айєр – 7

7 місце – Григорій Фаутов – 5

8 місце – Юрій Зубчевський – 4

9 місце – Давід Антонов – 2,5

В півфіналах зустрілися: Панфілов – Деркачов, Вздвіжков – Георгіє.

В першому півфіналі дуже несподівано, але за правилами, першу гру виграв Павло Деркачов. Тому, для потрапляння до фіналу Олексію Панфілову треба було обов’язково вигравати другу партію та грати додаткову. Це Олексій і зробив, на класі, як говорять, переміг в другій та додатковій партіях. Павло Деркачов в цьому турнірі проявив дуже високі морально-вольові риси характеру та високий рівень гри.

В другому півфіналі перша партія завершилася нічиєю, та доля фіналу вирішилась в другій партії, де перемогу святкував Дмитро Вздвіжков.

У фіналі, як у шашках, зустрілися запекліші суперники, тренери з шахів, які беруть участь у всіх міських змаганнях останніх часів, Дмитро Вздвіжков та Олексій Панфілов. Першу партію виграв Дмитро в дуже гострій та захоплюючій боротьбі. В другій партії Олексію треба було тільки перемагати, він і почав нав’язувати боротьбу та накручувати позицію. Але результат – нічия.

Таким чином, володарем кубку Білгорода-Дністровського з шахів став Дмитро Вздвіжков.

Всі переможці нагороджені кубками від КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх».

На наступних вихідних в шахово-шашковому відділенні КУ БД ЦФЗН «Спорт для всіх» пройдуть особисті чемпіонати з блискавичної гри. Запрошуються усі бажаючі.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік