Громадянам, які здавали нерухоме майно в оренду, необхідно задекларувати отримані доходи


04.02.2014 07:35 472

Матеріал підготовлено

інформаційно-комунікаційним сектором

Білгород-Дністровської ОДПІ

Білгород-Дністровська податкова інспекція запрошує громадян, які протягом 2013 року здавали свою квартиру, будинок, кімнату тощо в оренду чи суборенду, житловий найм чи під найм іншому громадянину задекларувати свої доходи. Відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є орендодавець – особа, яка здавала своє майно в оренду.

Такий платник податку - орендодавець зобов‘язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізосіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Тобто, громадяни, які отримували доходи від надання нерухомості в оренду у 2013 році повинні задекларувати отримані доходи до 1 травня 2014 року у податковій інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).

Слід зазначити, що нотаріуси, у разі нотаріального посвідчення договору оренди, зобов‘язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Міндоходів за адресою орендодавця.

Рієлтери також надають інформацію про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації.

Прийом декларацій про доходи від мешканців Білгород-Дністровського регіону проводиться у Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області ДПС за адресою: вул. Московська, 18-а, кабінет №2, понеділок - п’ятниця з 09.00 до 20.00; субота з 09.00 до 16.00, без перерви на обід.




Білгород-Дністровська міська рада, 2022 рік