Фахівці Головного управління взяли участь у проведенні семінару на тему «Як організувати трудові відносини в сільському господарстві»


01.02.2019 06:34 165

Продовжується співпраця Головного управління Держпраці в Одеській області з «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва», початок якої було закладено ще в лютому 2017 року за допомогою Всеукраїнської громадської організації «Рада жінок – фермерів України».

Проведення семінару з безробітними на тему: «Як організувати трудові відносини в сільському господарстві» ініціювала консультант Громадської організації «Асоціація розвитку «Сільська місцевість Одещини» з м. Ізмаїла  Вероніка Тропиніна

Місцем проведення заходу стала Болградська районна філія Одеського обласного центру зайнятості.

Допомогла організувати та провести семінар завідувач сектору з професійної орієнтації Неллі Нікітенко, яка зібрала в залі 23 безробітних.

Співпраця з центрами зайнятості здійснюється на виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 02.07.2014 р.№437 «Про затвердження Порядку взаємодії Державної служби України з питань праці та Державної служби зайнятості»

Вероніка Тропиніна розповіла про участь в Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, показала новітні технології вирощування нішевих культур, маркетингових ходів продажу продукції, програми Е-ваучер. Надала цікаву та не менш важливу інформацію, щодо об'єднання своїх зусиль та праці у сільській діяльності в групи. Презентувала інструмент Бізнес-калькулятор.

Старший інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін нагадав, що оформлюючи нового працівника на роботу роботодавцеві необхідно укласти трудовий договір. Якщо роботодавець фізична особа-підприємець – трудовий договір укладається обов’язково у письмовій формі. Також необхідно повідомити ДФС про прийняття на роботу.

Для врахування специфіки сільськогосподарського виробництва роботодавці-сільгоспвиробники мають можливість використовувати режим сезонної роботи, працю тимчасових працівників, запроваджувати гнучкий режим робочого часу, підсумований облік робочого часу, встановлювати особливий режим праці у період напружених польових робіт. Для цього оформлюються відповідні локальні нормативні акти.

Представник головного управління проінформував присутніх про ризики реєстрації за пропозицією роботодавця фізичною особою-підприємцем замість укладання трудового договору.

Під час заходу присутнім було роздано інформаційні матеріали з питань організації праці та необхідності її легалізації.

Співпрацю з «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва» буде продовжено.

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б. Сорокін

тел. 04840-62552

0973741562
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік