До 30-тиріччя Незалежності України в краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Великі та видатні українці-болгаролюби»


19.08.2021 14:50 38

17 серпня 2021 року в рамках Всеукраїнських заходів зі святкування 30-тиріччя Незалежності України в музейному дворику відбулася презентація книги «Великі та видатні українці-болгаролюби» викладача Софійського університету ім. Святого Климента Охридського Караіванова Ніколи.

Нікола Караіванов – болгарський історик, працював викладачем болгарської історії та культури в Габровському, Кишинівському, Софійському, Одеському університетах; член ініціативної групи з відновлення діяльності Болгарської діяльності на поч. 1990-х років; відомий серед болгар в Україні як видатний патріот та визначний українофіл.

Збірка «Великі та видатні українці-болгаролюби» включає загалом 40 статей. Над кожною статтею автор працював з величезною професійною відповідальністю, збираючи для кожної статті величезний фактологічний матеріал.

Дана книга розкриває нові факти про відомих українських особистостей І.Франко, Л.Українка, В.Стефаник, М.Грушевський та інших творців української літератури, науки та культури, які мають величезний духовний, науковій та культурній потенціал, що став основою для їх значного внеску для болгарського народу.

Книга видана двома мовами, безперечно, сприятиме духовному зближенню болгар та українців.

Після презентації автор книги подарував свій збірник всім бажаючим, представникам бібліотек та громадських організацій та залишив особистий автограф на обкладинці.
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік