Білгород-Дністровський – лідер на Одещині по кількості створених патронатних сімей


12.10.2021 16:33 80

12 жовтня директор Білгород-Дністровського міського центру соціальних служб Тетяна В’язових провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ, під час якої розповіла про патронат - тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Як повідомила Т. В’язових, у Білгороді-Дністровському з 2019 року створені три патронатні сім’ї. Не дивлячись на таку, на перший погляд, невелику кількість сімей, в жодному місті чи районі Одеської області, включаючи місто Одесу, за ці роки не з’явилося більше двох патронатних родин. Тетяна В’язових пояснила це декількома факторами. По-перше, не кожна людина або сім’я не побоїться взяти на себе таку велику відповідальність, по-друге, всі претенденти проходять жорсткий відбір та тривале навчання.

«Спершу, коли тільки з’явилася така форма сімейного виховання, і ми про неї повідомили мешканцям міста, до нас звернулися дев’ять кандидатів на патронатних вихователів, але відповідали всім критеріям – лише три», - зазначила Т. В’язових.

Тетяна В’язових підкреслила, що патронатним вихователем можуть стати громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід сімейного виховання дітей; мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю.

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

У прес-конференції взяли участь патронатні вихователі міста – Світлана Козлова, Ніна Хук та Олена Кікоть. Вони поділилися з журналістами своїм досвідом, чому виявили бажання взяти на себе відповідальність за життя та здоров’я чужих дітей, чиї рідні батьки знаходяться у складній ситуації, як проходили всі етапи цього складного, але необхідного та корисного процесу: збір документів, відбір, навчання в Одесі та у Білгороді-Дністровському, безпосереднє утримання та виховання дітей.

Більш докладно з матеріалами прес-конференції можна ознайомитися у газеті «Слово Придністров’я», публікаціях інтернет-видання «Наше місто» та передачах Першого муніципального каналу.


Підписуйтесь на наш Telegram канал, та отримуйте офіційні новини миттєво https://t.me/AkkermanOfficial

При публікації матеріалу прохання вказувати джерело за допомогою гіперпосилання на сайт Білгород-Дністровської міської ради https://bilgorod-d.gov.ua



Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік