Звіт про діяльність міської спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради за І півріччя 2019 року


20.09.2019 05:15 186

Роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Білгород-Дністровської міської ради (далі – спостережна комісія) організовано відповідно до Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 року №1042, інших законодавчих актів та Положення про міську спостережну комісію, затвердженого рішенням виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради від 10.07.2014 р. №354.

Склад міської спостережної комісії затверджений рішенням виконавчого комітету від 21.02.2019 р. №46.

У першому півріччі 2019 року згідно плану роботи спостережної комісії проведено 6 засідань, у ході яких вирішено ряд питань, що відносяться до її компетенції.

Відповідно до чинного законодавства України, основними завданнями комісії є: організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх дотримання, залучення органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та громадян; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Для активізації діяльності, комісія проводить відповідну роботу: співпрацює з громадськими організаціями та Білгород-Дністровським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо соціальної реабілітації осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, за потреби члени комісії проводять особисті прийоми осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, з метою сприяння у вирішенні найважливіших соціальних проблем (реєстрація за місцем проживання, працевлаштування, навчання, виховання).

В рамках реалізації пункту 1.6 міської цільової Програми “Соціальний захист” в міському бюджеті передбачені кошти на надання разової грошової допомоги особам, які звільнились з місць позбавлення волі для відновлення втраченого документу, що посвідчує особу громадянина України.

Питання надання допомоги розглядається міською координаційною радою з питань соціального захисту на підставі особистих звернень громадян.

Особи, які звільнились з місць позбавлення волі зі зверненнями щодо отримання разової грошової допомоги до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради не звертались.

За період січень-липень 2019 року згідно повідомлень виправних установ управлінням соціальної політики взято на облік 10 осіб, звільнених з місць позбавлення волі, 10 умовно-достроково звільнених осіб, 1 звільнену з місць позбавлення волі перенаправлено до обласного центру обліку бездомних громадян для реєстрації місця проживання та виготовлення документу, що посвідчує особу внаслідок втрати.

Спільно з міським центром соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді на постійній основі здійснюється соціальний патронаж шляхом проведення обстежень умов проживання колишніх засуджених, надання інформаційно-консультативної допомоги з соціальних питань.

Соціальними послугами центру соціальних служб охоплено 4 особи з числа колишніх засуджених.

Рішенням Білгород-Дністровської міської ради № 968 -VII від 25.07.2019 року затверджено Програму “Організаційне забезпечення діяльності роботи Білгород-Дністровського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Одеській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі та попередження рецидивної злочинності на період 2019-2022 рр.”, основною метою якої є покращення всебічної профілактичної роботи з засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, створення умов для їх виправлення і ресоціалізації, запобігання скоєнню ними нових злочинів, забезпеченні ефективної діяльності уповноваженого органу з питань пробації, забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

За інформацією Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості особи, звільнені з місць позбавлення волі на обліку не перебувають.

У разі звернення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, фахівцями центру зайнятості надається всебічна допомога у отриманні повного обсягу послуг з метою подальшого працевлаштування.

За інформацією КНП “Білгород-Дністровський Центр первинної медико-санітарної допомоги” 4 особам, які повернулись з місць позбавлення волі проведено медичне обстеження, флюорографічне обстеження пройдено 7 особами вказаної категорії.

Рішенням виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради №471 від 06.12.2018 року затверджений перелік об’єктів та видів безоплатних суспільно-корисних робіт для засуджених та правопорушників на 2019 рік, а саме:

Білгород-Дністровський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області;

Білгород-Дністровський міськрайонний суд;

КЗ «Білгород-Дністровська міськрайонна багатопрофільна лікарня;

Комунальна установа «Центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх».

Протягом півріччя 2019 року Білгород-Дністровським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області поставлено на облік засуджених та осіб на яких накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт 14 осіб(4 порушника – 10 засуджених), із них мешкаючих на території м. Білгород- Дністровський, смт. Затока, смт. Сергіївка - 6 осіб ( із них засуджених 3 (м.Білгород-Дністровський-2, смт. Сергіївка-1), осіб на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт-3.)

Знято з обліку з поставлених на облік протягом року:

- засуджених - 1 особа (у зв’язку з відбуттям покарання);

- правопорушників 3–особи( з відбуттям покарання -2; замінено на штраф -1).

Перебувають на обліку:

-засуджених-2 особи (одного засудженого оголошено у розшук; відносного одного засуджено за ухилення від відбування покарання у виді громадських робіт порушено кримінальне провадження за ст. 389 КК України);

-правопорушників - 0осіб.

Засудженні та правопорушники відбували покарання по м. Білгород-Дністровський:

-Б-Дністровський ВП ГУНП – 3 особи (160годин).

У І півріччі поточного року до відділу пробації надійшло 40 запитів (з них на мешканців міста – 21) з місць позбавлення волі стосовно осіб, які відбувають покарання та щодо яких здійснюються заходи підготовки до звільнення, стосовно:

- питання працевлаштування: 5 осіб;

- питання проживання: 12 осіб

- питання соціального патронажу (супровід): 4 особи.

Протягом січня-липня поточного року рішення щодо направлення осіб на безоплатні суспільно-корисні роботи міською спостережною комісією не приймалися.

Соціально-виховна робота із засудженими проводиться згідно ст.13 Закону України “Про пробацію” за індивідуальним планом роботи з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень, яка передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залученню до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи.

Керуючий справами виконкому,

голова спостережної комісії І.О.Величко
Білгород-Дністровська міська рада, 2021 рік