Заходи у Білгороді-Дністровському з нагоди початку X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

15-10-2019 13:56 373
категорія: Новини освіти


З нагоди початку X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в загальноосвітніх закладах Білгорода-Дністровського проведено низку заходів, присвячених творчості Великого співця за долю поневоленого народу Т.Г. Шевченка. Усі викладачі української мови та літератури взяли участь у підготовці та проведенні заходів.

Вчителі української мови та літератури зі своїми вихованцями підготували конкурси на кращий малюнок «Вшануймо пам'ять Кобзаря». Виконуючи творчі завдання, діти поринули в далеке минуле, відчули себе не тільки спостерігачами, а й учасниками шевченківської епохи, читали поезії, ознайомлювалися з маловідомими біографічними фактами.

Учні старших класів провели літературно-музичні композиції «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля!», «Шевченко наш – він для усіх століть». Учні довели, що дух Шевченка й нині тримає нас. Без нього не буде нашого повернення до власного родового коріння. Він – Пророк, Месія, Спаситель, символ знедоленої України, її щоденна молитва, настільна Біблія. Учні розігрували сценки з дитинства малого Тарасика та його родини, із повісті Т. Шевченка «Художник», «Три душі» з містерії «Великий льох», читалися поезії «Мені тринадцятий минало», уривок з балади «Лелія», «Гайдамаки», «Катерина» та «Наймичка», звучали записи пісень «Бандуристе, орле скутий», «Учітеся , брати мої». На заходах звучали вірші, уривки з поем: «Садок вишневий коло хати», «Світає», «Мені тринадцятий минало», «Думи мої, дути мої» «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий» та інші. Яскрава наочність, малюнки, ілюстрації, репродукції картин життя Шевченка – художника створювали затишні атмосфери. Учні поглиблено ознайомилися з ранньою творчістю, з творчістю періоду заслання та після заслання.

В читальних залах та в кабінетах української мови та літератури учні оформили виставки книг «Ми діти твої, Кобзарю» до творчості Великого поета. Учителями шкіл оформлено стенди з висловами та поетичними рядками поета, всі класи оформили газети «Вінок Кобзаря», «Т. Шевченко і сучасність», «Титан духу і волі», «Вічне Шевченкове слово» та ін..

Проведення цих заходів сприяло усебічному духовному розвитку, збагаченню дітей цікавою інформацією, подіями, фактами з біографії Тараса Григоровича Шевченка, його діяльності, що дало змогу учням усвідомити, що кожна людина – творець.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23