З нагоди 5-ї річниці прийняття Закону України «Про пробацію»


04.02.2020 09:25 278

5 лютого 2015 року Верховною радою України був прийнятий Закон України «Про пробацію». На виконання даного Закону у 2017 році, шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції, було створено єдину Державну установу «Центр пробації» з підпорядкуванням їй уповноважених органів з питань пробації, удосконалено організаційну структуру, механізм використання фінансових, матеріальних та технічних умов функціонування органів пробації для ефективного використання поставлених завдань.

Прийняття Закону «Про пробацію» стало важливим кроком у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру.

Пробація відноситься до процесу виконання в суспільстві покарань і заходів, передбачених законом і призначених правопорушникам. Вона включає широке коло дій та заходів виховного впливу, таких як нагляд, контроль і надання допомоги, метою яких є безпека суспільства, запобігання вчиненню засудженими повторних кримінальних правопорушень, а також забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Пробація – цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

За 5 років дії закону створено нормативну базу з урахуванням культурної і ментальної специфіки українського суспільства, працівник пробації бере участь у судовому провадженні у якості повноправного учасника, створено дієву модель ювенальної пробації, власних інструментів роботи з правопорушниками, зокрема пробаційних програм, організовано підтримку органів місцевого самоврядування у вигляді затверджених цільових програм.

Це дає свій позитивний результат. Оскільки людина не відірвана від сім'ї, від соціуму. Вона не втрачає ті соціальні зв'язки, які вона може втратити у неволі.

Завдяки пробації така людина може залишитися на волі, але це накладає на нього певні зобов'язання. Вчасно приходити на реєстрацію до центру та відвідувати заняття. В результаті до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки та створює сім'ю.

Професійна діяльність співробітників служби пробації пов’язана з постійним спілкуванням з великою кількістю людей, поєднання надання різнопланових послуг з нагляду і контролю, реабілітацією та ресоціалізацією клієнтів пробації.

Білгород-Дністровським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» здійснюється різностороння робота, а саме: проводяться заходи виховного, патріотичного та пізнавально-інформаційного характеру; налагоджено співпрацю із органами місцевого самоврядування та структурними підрозділами, волонтерами та громадськими організаціями; висвітлюється робота в засобах масової інформації та на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

Ми прагнемо щоб пробація була не лише відкритою і прозорою, але й такою, що виправдовує сподівання суспільства.

Тому, з нагоди 5-ї річниці прийняття Закону України «Про пробацію» вітаємо наших колег зі святом! Бажаємо Вам високого професіоналізму, почуття відповідальності в утвердженні законності у суспільстві, успіхів у цій нелегкій, але такій необхідній справі, міцного здоров’я, родинного щастя, добра та благополуччя!

Тетяна Тараненко,

Білгород-Дністровський міськрайонний

відділ філії Центру пробації в Одеській області




Білгород-Дністровська міська рада, 2024 рік